Trening w terenie

Podczas treningu w terenie wykonujemy innego rodzaju ruchy w porównaniu z treningiem na sali ćwiczeniowej, przykładowo przy biegu nasza kostka układa się inaczej i znacznie bardziej pracuje na ścieżce. Ponadto zmiana ukształtowania terenu powoduje, że raz biegniemy chociaż minimalnie pod górkę, a raz z górki. To powoduje, że głębokie mięśnie stabilizujące postawę są aktywowane. Nie bez znaczenia jest również pokonywanie oporu powietrza i przeciwstawianie się nawet najmniejszemu wietrzykowi. Wszystkie te drobne szczegóły powodują, że ćwicząc na świeżym powietrzu wykonujemy wysiłek o większej intensywności.

Jeżeli zależy Ci na jak największej ilości spalonych kalorii, a jednocześnie masz ograniczony czas, zdecydowanie efektywniejsza okaże się aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Z drugiej strony długoterminowe obserwacje naukowe pokazują, że osoby, które ćwiczą na zewnątrz, ćwiczą częściej i dłużej. Mamy więc podwójną korzyść – trening jest efektywniejszy i trwa dłużej!

Trening w terenie stymuluje również do większego reżimu, sumienności i zaangażowania w realizację narzuconych z zewnątrz lub postawionych samemu sobie wyzwań i celów. Odczucie monotonii może być tutaj odpowiedzialne za porażkę treningu na siłowni. Nieoczekiwane zmiany krajobrazu, kierunków poruszania się, tempa lub intensywności oraz mijanie coraz to nowych twarzy pozytywnie wpływa na oceną Twojego wysiłku. Naturalne środowisko stanowi pewnego rodzaju dystrakcję od wyczerpującego i męczącego ćwiczenia. Jesteś mniej świadomi trudu, jaki wkładasz w wykonanie danego ćwiczenia. Czas podczas takiego treningu płynie po prostu znacznie szybciej!

Nie ma więc na co czekać! Ubierz swoje buty treningowe, być może załóż dodatkową koszulkę, aby było Ci ciepło i pora wyruszać poćwiczyć z Just Health na świeżym powietrzu! Efekty i dobry humor gwarantowane!