Ćwiczenia w ciąży

Podczas ciąży ciało kobiety przechodzi wiele zmian. Środek ciężkości ciała przesuwa się do przodu, zwiększa się obciążenie kręgosłupa, Twoje ścięgna stają się bardziej rozciągliwe, tworzy się większy nacisk na naczynia krwionośny. Ponadto wiele kobiet musi zmierzyć się dolegliwościami takimi jak ból kręgosłupa, opuchlizny w okolicach łydek i kostek czy też poranne nudności. Te wszystkie objawy możesz zmniejszyć poprzez regularną aktywność fizyczną w trakcie ciąży!

Silniejsze mięśnie pleców i brzucha będą wspierały i odciążały Twój kręgosłup. Wzmocnione mięśnie głębokie uchronią Twoje ścięgna przed kontuzjami. Poprawa ukrwienia w nogach, będąca wynikiem regularnego treningu, ochroni Cię przed puchnącymi łydkami. Wydatek energetyczny aktywności fizycznej pozwoli Ci na kontrolę wagi, aby uniknąć poporodowej nadwagi. Regularny trening poprawi również Twoją gospodarkę hormonalną, aby poranne mdłości nie sprawiały Ci problemów. Dzięki ćwiczeniom wzmacniającym poprawisz kondycję skóry, aby stała się bardziej elastyczna. Przyzwyczajenie organizmu do różnych intensywności treningu sprawi, że będziesz w mniejszym stopniu odczuwała zmiany w ciśnieniu naczyń krwionośnych.

Szczegóły i mechanizm tych wszystkich zalet ćwiczeń w ciąży możesz dowiedzieć się od trenera personalnego oraz fizjoterapeuty Just Health. Z pewnością zastanawiasz się na ile bezpieczne są  ćwiczenia w ciąży. Spokojnie! Masz do czynienia z osobami o wykształceniu medycznym, a więc wszystkie wykonywane przez Ciebie ćwiczenia będą w pełni bezpieczne i służące zarówno Tobie jak i maluszkowi!