Ćwiczenia dla dzieci i młodzieży

Złoty wiek motoryczny jest to okres między 9 a 12 rokiem życia dziecka. Dziecko w tym wieku zdążyło opanować już wszystkie podstawowe czynności życia dorosłego. Jest to czas bardzo dużej zwinności, gibkości i szybkości dzieci oraz czas, w którym dziecko czerpie dużą radość z trenowania. Dlatego właśnie w tym okresie zaleca się wprowadzenie dziecka w świat sportu i aktywności.

Aktywność fizyczna i zdrowie są ze sobą integralnie połączone.

Prawidłowo zaplanowany czas wolny powinien dotyczyć osób w każdym wieku. Wśród dzieci i młodzieży za czas wolny uznaje się czas nie związany z obowiązkami szkolnymi i domowymi. Aktywne wykorzystanie tego czasu wśród dzieci i młodzieży pozwoli na długoletnie zachowanie dobrostanu fizycznego i psychicznego oraz zahamowanie procesu powstawania wielu chorób cywilizacyjnych w wieku dorosłym.

Jeżeli zastanawiasz się jak możesz jeszcze bardziej wesprzeć swoje dziecko w aktywnym trybie życia, my mamy odpowiedź. Pomożemy ustalić i dopasować rodzaj aktywności fizycznej, która pozwoli wyrazić się dziecku najlepiej jak potrafi. Pokażemy jak sprawić, żeby sport kojarzył się dziecku  jedynie pozytywnie, stał się dobrą zabawą i elementem życia codziennego. Przyjdźcie razem, a sport stanie się Waszym przyjacielem!