Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest jedną z najbardziej popularnych form masażu. Ma za zadanie wyciszyć, rozluźnić, odstresować i jak sama nazwa wskazuje – zrelaksować. Często korzystamy podczas niego z olejków zapachowych, by dodatkowo oddziaływać na organizm aromaterapią, zapalamy świeczki i tworzymy wyjątkową atmosferę. Z głośników leci spokojna, nastrojowa muzyka, a Ty dzięki temu możesz rozluźnić się i odprężyć po całym dniu. Podczas masażu relaksacyjnego korzystamy z technik masażu klasycznego, czyli m.in.: głaskania, rozcierania, ugniatania czy oklepywania. Pamiętaj, że podczas zabiegu zawsze możesz wyrazić swoją ocenę np. odnośnie siły nacisku, ten masaż ma Ciebie zrelaksować, a więc musimy wiedzieć co Ci odpowiada.

Pęd życia w dzisiejszym świecie nie daje nam zbyt wielu okazji do chwil odpoczynku i odprężenia. Ciągłe zadania, które należy spełnić w domu czy pracy, potrafią bardzo wykończyć. A odpoczynek i regeneracja to bardzo ważne punkty do zrealizowania w codziennej rzeczywistości. Kiedy nasza psychika i ciało są w stanie wejść w stan odprężenia, późniejsze czynności odbywają się już znacznie szybciej i łatwiej. Doskonale jednak wiemy, że nie zawsze można wygospodarować swój cenny czas na domowy relaks. Mamy jednak na to radę, jest nią oczywiście masaż relaksacyjny w naszej poradni na terenie Szczecina. Pozwól nam zadbać o Twój wartościowy odpoczynek już dziś!

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Dokładnie tak! Szkoda tylko, że podczas odpoczynku zazwyczaj skupiamy się jedynie na naszym ciele i kwestiach fizjologicznych, takich jak, chociażby sen czy drzemka. Zapominamy o naszej psychice, która to także cierpi podczas dużego wysiłku i rzecz jasna stresu w pracy, domu czy szkole. Warto zadbać więc również o swoje myśli. Tak się składa, że oferowany przez naszą poradnie masaż relaksacyjny może bardzo pozytywnie wpływać nie tylko na obolałe ciało, ale także na psychikę. Przyjemne techniki mające rozluźnić Twoje mięśnie z pewnością pomogą Ci odsunąć na bok także nieprzyjemne i dręczące czy stresujące myśli.

Masaż relaksacyjny polecany nie tylko przez rehabilitantów…

Jak już wcześniej zostało powiedziane – warto dbać nie tylko o ciało, ale i o psychikę. Masaż relaksacyjny może być do tego celu doskonałym środkiem. Polecają go swoim pacjentom nie tylko rehabilitanci, ale i psychiatrzy, psycholodzy czy terapeuci. Ta forma odprężenia pozytywnie wpływa bowiem między innymi na osoby, które cierpią na nerwicę, depresję czy inne podobne choroby.

Czym właściwie jest masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny wykorzystuje techniki znane fanom masaży klasycznych. Techniki te są jednak stosunkowo delikatne i łagodne, dlatego poleca się je osobom ceniącym sobie spokojne formy dotyku. Masaż relaksacyjny w swoim działaniu koncentruje się przede wszystkim na napiętych rejonach karku, szyi czy pleców – to te miejsca najczęściej są spięte podczas długotrwałego stresu czy negatywnych emocji, które odczuwamy każdego dnia. Głaskanie, rozcieranie i ugniatanie podczas masażu relaksacyjnego są zazwyczaj wspierane spokojną muzyką i aromaterapią. Takie połączenia ma stworzyć Ci idealne warunki do odprężenia i relaksu po ciężkich chwilach w ciągu dnia.

Masaż relaksacyjny – jego cel i główne zadania

Nietrudno się raczej domyślić, że celem masażu relaksacyjnego jest likwidacja negatywnych odczuć czy gwałtownych reakcji na stres. Głównym celem tego zabiegu jest więc uzyskanie pełnego relaksu ciała i głowy. Masaż relaksacyjny ma pomóc Ci się wyciszyć, uspokoić Twoje myśli, a także ma sprawić, że zapomnisz o zmęczeniu czy trudnych sytuacjach. Rozluźnienie mięśni to również jeden z celów masażu relaksacyjnego. Takie odprężenie po ciężkim dniu daje niezwykły zastrzyk energii na kolejne zadania do wykonania czy przeszkody, które trzeba będzie pokonać. Pacjenci zazwyczaj zauważają także zmniejszenie się u nich na przykład stanów lękowych lub innych nieprzyjemnych epizodów związanych z psychiką.

Jak często można korzystać z tego zabiegu?

Masaż relaksacyjny jako zabieg jest praktycznie bezinwazyjny. Można go nazwać w pełni bezpieczną formą walki z napięciem mięśniowym i negatywnymi skutkami stresu związanego z pracą czy sytuacją domową. Jak często można korzystać z masażu relaksacyjnego? Odpowiedzi na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznie. Wszystko zależy bowiem od tego, jaki cel chcesz osiągnąć z pomocą jego technik. Przy bólach, które są bardzo uciążliwe, warto poddawać się masażowi relaksacyjnemu na przykład co kilka dni (przy bardziej uciążliwych dolegliwość zalecane są także inne formy masażu). Częstotliwość relaksujących zabiegów warto dostosować do swoich indywidualnych potrzeb – okres wzmożonego stresu z pewnością będzie się wiązał z nieco częstszymi wizytami u masażysty. Należy jednak pamiętać, że masaż relaksacyjny pomimo tego, że jest niezwykle delikatny, to w dalszym ciągu jest masażem. Wszelkie kontuzje i złamania warto więc skonsultować przed przystąpieniem do zabiegu.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz właśnie takiego masażu – nie czekaj! Już dziś pozwól sobie na chwilę relaksu!