Masaż (drenaż) limfatyczny

Drenaż limfatyczny to masaż pobudzający krążenie limfy i krwi. Wykonuje się go w celu ujędrnienia skóry, zmniejszenia cellulitu czy likwidowania obrzęków. Polega na zastosowaniu specjalnych technik  i ruchów, które przepychają nagromadzoną limfę, a tym samym likwidują obrzęki, również zapalne i zastoinowe. Usunięte zostają toksyny z komórek, a skóra staje się promienna i delikatna. Szczególnie dobrze sprawdza się u kobiet po mastektomii, które borykają się z obrzękami limfatycznymi kończyn górnych.

Dzisiejszy szybki świat sprawia, że wiele osób prowadzi bardzo stresujący oraz obciążający psychikę czy ciało tryb życia. Taka sytuacja bardzo często powoduje nasze zaniedbania względem tych aspektów, które mogą mieć różne negatywne skutki. Zdrowie i witalność nie są jednak czymś, co przychodzi do nas często z dużą łatwością. Na szczęście istnieją metody i techniki, które pozwalają na zadbanie nie tylko o psychikę, ale i o ciało. Jedną z nich jest oczywiście drenaż limfatyczny.

Drenaż limfatyczny – podstawowe informacje

Drenaż limfatyczny to masaż o delikatnym, terapeutycznym charakterze. Głównym jego celem jest stymulacja układu limfatycznego. Być może nie każdy o tym wie, ale to właśnie ten układ jest bardzo ważny, ponieważ jest odpowiedzialny za usuwanie toksyn oraz nadmiaru płynów z naszego organizmu. Upraszczając to – kiedy układ limfatyczny działa sprawnie, to my czujemy się zdrowi i pełni witalności.

Profesjonalnie i skutecznie

Opisywany masaż, czyli drenaż limfatyczny znajduje się w ofercie naszych usług. Nasz wykwalifikowany personel ma wieloletnie doświadczenie w jego wykonywaniu, dzięki czemu doskonale może zastosować techniki i zasady drenażu limfatycznego na Twoim ciele. Z pomocą delikatnych, rytmicznych ruchów możemy więc pomagać w pobudzeniu przepływu limfy i usuwać nagromadzone w Twoim organizmie toksyny. Podczas sesji drenażu limfatycznego nasi eksperci koncentrują się na subtelnym masażu określonego obszaru Twojego ciała — może to być twarz, szyja, nogi, stopy czy ramiona. Wszystkie techniki w ramach drenażu limfatycznego osoby wykonujące go dostosowują do Twoich indywidualnych potrzeb czy oczekiwań.

Jakie są korzyści drenażu limfatycznego?

Te są niezwykle liczne. Do tych podstawowych można oczywiście zaliczyć redukcję opuchlizny i obrzęków — zazwyczaj tych wokół twarzy, nóg oraz stóp. Drenaż limfatyczny może być więc doskonałym narzędziem i techniką dla osób z problemami limfatycznymi – na przykład z zatrzymywaniem się płynów czy uporczywym cellulitem. Masaż limfatyczny może również poprawiać krążenie, wspomagać naturalne procesy detoksykacji organizmu czy eliminować z niego toksyny.