Dieta w ciąży

Czy wiesz, że to co jesz podczas ciąży, wpływa nie tylko na późniejsze zdrowie Twojego dziecka, ale również na psychikę dziecka oraz na Wasze wzajemne relacje? Co w tym przypadku oznacza słowo „późniejsze”? Odżywianie w ciąży oraz 6 miesięczny okres poporodowy wpływa na całe życie Twojego dziecka. Zapewnienie kompletu substancji odżywczych odzwierciedla się w zdrowiu nie tylko w wieku dziecięcym, ale również w wieku dorosłym. Twoja dieta przyczynia się do rozwoju mózgu, a więc inteligencji oraz sposobu myślenia Twojego dziecka. Nawyki oraz preferencje żywieniowe są również kształtowane podczas ciąży.

Te wszystkie powyższe założenia musi spełnić dieta w okresie ciąży. Ponadto trzeba pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej ilości składników odżywczych dla przyszłej mamy! Musisz mieć wystarczająco dużo siły i energii, aby sprostać nowym wyzwaniom jakie będzie stawiać przed Tobą macierzyństwo!

Efekty Just Health

Pani Asia (38 lat) zgłosiła się do mnie, ponieważ usilnie lecz bezskutecznie starała się zajść w ciążę. Pani Asia co prawda kilka miesięcy wcześniej zaszła w ciążę, ale niestety poroniła w pierwszym trymestrze. Po miesiącu po poronieniu, postanowiła wprowadzić zmiany w swoim odżywianiu, aby mieć pewność, że jej dieta całkowicie wypełnia zapotrzebowanie na wszystkie składniki.

Podjęte działania: indywidualnie dobrana dieta przygotowująca organizm do zajścia i utrzymania ciąży, zalecenia regularnej aktywności fizycznej w formie długich spacerów po lesie i w parku.

Efekt: po trzech miesiącach Pani Asia szczęśliwie zaszła w ciążę. Obecnie jest w drugim trymestrze, a maleństwo rozwija się prawidłowo. Pani Asia kilka razy w tygodniu spaceruje, jej dieta dostarcza przyszłej mamie i dziecku komplet makro- i mikroskładników, a odpowiednio dobrana kaloryczność zapewnia niewielki i kontrolowany przyrost wagi. Obecnie cierpliwie czekamy na przyjście na świat nowego podopiecznego Just Health 🙂