Dieta dla dzieci i młodzieży

Ilość komórek tłuszczowych kształtuje się najpierw między 1 a 2 rokiem życia. W tym czasie adipocyty (komórki tłuszczowe) osiągają liczbę i rozmiar, który utrzymuje się do około 8 roku życia.

Kolejnym etapem jest 8-10 rok życia dziecka, w którym adipocyty zaczynają się rozrastać. W tym okresie ogromny wpływ na ostateczny skład ciała dziecka mają czynniki zewnętrzne – czyli dieta, aktywność fizyczna, prowadzony tryb życia.

Jeśli zaniedbamy te kluczowe etapy rozwoju dziecka dziecko nie będzie wzrastać prawidłowo, co może doprowadzić do zaburzeń metabolicznych i otyłości.

Prawidłowa dieta dziecka pozytywnie wpłynie na relacje Wasze i z rówieśnikami! Poprawi zdolność i szybkość uczenia się, refleks, komfort i możliwości zabawy.

Udzielam pomocy na każdym etapie rozwoju – dzieciom i młodzieży. Aby wesprzeć prawidłowy rozwój i wzrost Twojego dziecka pomożemy Ci ustalić odpowiednią ilość energii dla Twojego dziecka, skład diety, aby była odżywcza, dostarczała wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów, czyli wspierała wszystkie procesy rozwojowe. Pomogę zmienić nawyki żywieniowe, które będą wspierać zdrowie Twojego dziecka i Twoje. Zmiana nawyków u dzieci, to zmiana u całej rodziny. Pokażę Wam, że zdrowa dieta jest smaczna!