Analiza składu ciała

Diagnostyka jest pierwszym i często najważniejszym krokiem w procesie wdrażania zmian w trybie życia. Oczywiście nie ma jednej metody czy terapii cud, która będzie odpowiednia dla każdego. Każdy z nas jest inny! Na szczęście dzisiaj gama badań diagnostycznych jest przeogromna. Możemy więc dokładnie określić niebezpieczeństwa konkretnej metody, na jakie narażona jest dana osoba. Możemy również wykonać badania, które powiedzą nam, że zastosowanie konkretnej terapii przez daną osobę kompletnie mija się z celem, gdyż predyspozycje nie pozwalają nam na osiągnięcie efektów poprzez tą metodę. Warto więc zrobić testy diagnostyczne, a wtedy okaże się nie ma potrzeby eksperymentować oraz tracić czas i zdrowie stosując metodę prób i błędów!

Analiza składu ciała Seca 515 – najlepszy analizator metodą bioimpedancji na świecie!

Seca 515 to najnowszej technologii urządzenie, jakiego nie spotkasz w Szczecinie. Ten niezwykle dokładny i medyczny analizator dokonuje pomiaru poprzez 8-punktową analizę bioimpedancji elektrycznej. Patrząc na wyniki nie ma mowy o błędzie, gdyż Seca 515 opracowuje je na podstawie aż 19 rożnych częstotliwości pomiaru.

Poznasz nie tylko procentową i wagową zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej oraz wody, ale dowiedz się także o dokładnej ilości tkanki tłuszczowej, jaka zgromadziła się na narządach wewnętrznych, jak również poznasz 10-letnie ryzyko wystąpienia schorzeń kardiometabolicznych.

W celu dobrania odpowiedniej diety oraz planu treningowego, potrzebna jest wiedza na temat składu ciała danej osoby, ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz ich lokalizacji. Posiadając te dane możliwe jest ułożenie planu, który będzie odpowiednio ukierunkowany, a więc i efektywny.

Analiza składu ciała jest również niezwykle przydatna przy mierzeniu postępów i zmian. Monitorowanie jest ważnym elementem w procesie zmniejszania wagi, zwiększania aktywności fizycznej i osiągnięcia indywidualnych celów. Wynik jest obiektywnym dowodem na wielkość postępów w procesie zmiany.