O nas

Just Health oznacza:

  • zaangażowanie i pasję, którą chcielibyśmy „zarazić” Ciebie,
  • szeroką wiedzę na temat zdrowego trybu życia, którą chcielibyśmy przekazać Tobie,
  • praktyczną znajomość zagranicznych metodologii, dzięki którym nasze spotkania będą przynosiły oczekiwane efekty,
  • chęć i umiejętność wysłuchania Twoich próśb oraz problemów,
  • profesjonalne szkolenia, podczas których większość czasu poświęcamy ćwiczeniom praktycznym, ponieważ wiemy, że to „praktyka czyni mistrza”,
  • nowoczesne oprogramowanie oraz urządzenia najnowszych technologii.

Nasi specjaliści to:

 

Hania Juchniewicz-Zbroja

– w 2022 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym obroniła tytuł doktorski z wyróżnieniem ze względu na to, że jej praca charakteryzowała się niezwykłą wnikliwością naukową, a piśmiennictwo było godne co najmniej habilitacji
– magister nauk medycznych Odżywianie Człowieka ze specjalnością Otyłość i Kontrola Wagi Uniwersytetu Glasgow
– absolwentka kierunku Sportowej Biomedycyny na Uniwersytecie Dundee w Wielkiej Brytanii
– Profesjonalny Trener Personalny (REPs – level 3)
– Instruktor Aktywności Fizycznej ze specjalnością Nowotwór a Rehabilitacja Ćwiczeniami (REPs – level 4)

Kilka słów od Hani

Chciałabym rozwinąć promocję zdrowego trybu życia w Polsce, a w szczególności w Szczecinie. Uważam, że w tym regionie zbyt małą uwagę poświęca się profilaktyce medycznej.  Studia za granicą, uświadomiły mi, że dieta i ćwiczenia są nie tylko doskonałą profilaktyką zdrowotną, ale również są bardzo efektywną metodą leczenia wielu chorób. Swoją wiedzę oraz doświadczenie chciałabym przekazać właśnie Tobie. 

W Wielkiej Brytanii, sektor indywidualnego doradztwa żywieniowego oraz aktywności fizycznej jest znacznie bardziej rozwinięty oraz rozpowszechniony. Wzorce opracowane dla profesjonalistów są na dużo wyższym poziomie, jak również są bardziej zaawansowane. Dzięki studiom za granicą miałam okazję poznać te innowacyjne metody. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zapoznałam się z zagranicznymi wzorcami udzielania porad, jak również zaznajomiłam się z najnowszymi trendami z dziedziny promowania zdrowego trybu życia.

Posiadam wiedzę nie tylko o podstawowych zagadnieniach takich jak: anatomia, fizjologia i metabolizm człowieka, ale również znam zasady treningu w chorobie i podstawy trenerstwa, psychologię sportu, farmakologię w sporcie oraz regulację wykorzystywania energii i tlenu. Wiedza ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej treningi układane przeze mnie są profesjonalne, bezpieczne i skuteczne. Znajomość tematów z tak szerokiego zakresu sprawia, że zdaję sobie sprawę z konsekwencji złej postawy człowieka podczas wykonywania ćwiczeń z obciążeniem oraz złego doboru ćwiczeń dla osób z problemami zdrowotnymi. Ponadto dzięki obszernej wiedzy na temat metabolizmu i fizjologii człowieka, w pełni rozumiem  procesy zachodzące w organizmie wskutek ćwiczeń fizycznych. Fakt ten jest bardzo istotny w doborze efektywnego planu treningowego. Nie uważam jednak, żebym wiedziała już wszystko… Według mnie, osoba dbająca o zdrowie innych powinna cały czas „być na bieżąco” i zdobywać coraz to nową wiedzę. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi diagnostyki funkcjonalnej i medycyny fizykalnej.

Doświadczenie zawodowe w Instytucie Sportu i Ćwiczeń w Dundee utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chciałabym pracować zawodowo. Zdobyłam praktyczne umiejętności prowadzenia treningów personalnych, udzielania porad dotyczących poprawnej techniki ćwiczeń. Prowadziłam również grupowe zajęcia fitness dla kobiet z rakiem piersi, osób z cukrzycą oraz dla pacjentów z problemami układu krążenia. Trening jest dla mnie świetną zabawą i odpoczynkiem, ale przede wszystkim  jest moim sposobem na życie.

Obecnie poza praktyczną działalnością zawodową, prowadzę zajęcia dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będących na kierunku Fizjoterapia. Myślę, że jest to najlepszy dowód na to, że pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki Twojej decyzji umówienia się na wizytę w Just Health zyskam możliwość przekazania jej również Tobie!

 

Klaudia Zawadzka 

– magister Dietetyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
– ukończyła liczne kursy i szkolenia m. in. Żywienie przy refluksie, Podstawy Dietoterapii w Insulinooporności, Trądzik – Dieta i Suplementacja

Kilka słów od Klaudii

W pracy z pacjentem kieruje się podejściem, że dieta ma być przyjemnością, która doprowadzi do trwałej zmiany nawyków, a nie przykrą koniecznością na chwilę. Staram się uświadamiać, że prosta dieta może być bardzo efektowna i nie trzeba od razu wywracać swojego dotychczasowego sposobu odżywiania, aby zauważyć rezultaty. 

Do każdego pacjenta podchodzę bardzo indywidualnie i moim celem jest, aby każdego z nich nauczyć racjonalnego podejścia do odżywiania.

 

 

 

 

 

Monika Antosik

Fizjoterapeutka, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii, im. prof. Kazimiery Milanowskiej w Szczecinie
– Certyfikowana Masażystka – Medica Collegium Medyczne oddział w Szczecinie
– absolwentka kierunku Zdrowie Publiczne – Specjalność  Promocja  Zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim
– ukończyła liczne szkolenia, w tym: Masaż Tkanek Głębokich w ujęciu klinicznym, Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich, Neurodiagnostyka i terapia w bólach głowy.
– ukończyła kurs Dietetyka w sporcie, Mauricz Training Centre
– Instruktor Nordic Walking, LEKI- Szkoła Nordic Walking

Kilka słów od Moniki

Główne motto jakim kieruję się podczas współpracy z pacjentami to podejście holistyczne. Najistotniejszym dla mnie aspektem terapii jest znalezienie przyczyny występujących dolegliwości.
Łączę elementy masażu, manualnych metod fizjoterapeutycznych oraz treningu.

Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie i staram się rzetelnie wyjaśniać istotę dobieranych zabiegów terapeutycznych.

W wolnych chwilach lubię oglądać seriale kryminalne, podróżować oraz spędzać czas ze znajomymi. Równie ważnym dla mnie aspektem jest kontakt z naturą, zarówno morze jak i góry dają mi mentalną i fizyczną odskocznię.

 

Marika Plata

– absolwentka kierunku Fizjoterapia na Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy
– profesjonalna Masażystka z licznym doświadczeniem zdobytym podczas pracy w SPA
– ukończyła liczne kursy w tym: Suche Igłowanie – Akupunktura Kliniczna, Pinoterapia, Stawy skroniowo-żuchwowe – diagnostyka i terapia, Kinesiotaping, Bóle Głowy – praktyczne kompendium
doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym

Kilka słów od Mariki

 


Wychodzę z założenia, że w osiągnięciu celu najważniejsza jest współpraca pacjenta z terapeutą – dobra komunikacja i zaangażowanie obu stron są kluczowe podczas terapii.

Holistyczne podejście do występującego problemu pozwala dobrze zdiagnozować jego przyczynę i go zwalczyć. Pozytywne efekty terapii są dla mnie priorytetem, dlatego do każdego przypadku podchodzę indywidualnie.

Pracę z pacjentem opieram głównie na terapii tkanek miękkich oraz ćwiczeniach kinezyterapeutycznych. Korzystam również z metod kinesiotapingu, suchego igłowania czy pinoterapii.

Zajmuję się również rehabilitacją stomatologiczną – pomogę uporać się z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych oraz tkanek mięśniowo-powięziowych okolicy głowy i szyi.

 

 

Dawid Zbroja

Trener Personalny
nauczyciel Pływania i Ratownik Wodny
organizator czasu dla dzieci
szkoleniowiec Just Health
pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego
Ratownik Medyczny na OIOM’ie, w Pogotowiu Ratunkowym oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Kilka słów od Dawida

Nauczam od roku 1999, zaś ratuję życie od 2001. Cztery lata pracowałem w brytyjskiej służbie zdrowia, najpierw jako opiekun medyczny, później jako lider zajęć aktywnych. To właśnie tam zdałem egzaminy na ratownika wodnego i nauczyciela pływania. Dzięki tym kwalifikacjom na terenie nowoczesnych kompleksów sportowych w Wielkiej Brytanii zdobyłem doświadczenie w nauczaniu pływania. Wtedy poznałem również metody i tajniki szkoleniowe w krajach zachodnich. Dzięki tej wiedzy szkolenia, które oferuje Just Health są odmienne od tych, które zwykliście doświadczać. Nawet Pierwszą Pomoc, która jest ciężkim, ale koniecznym do przypominania tematem, przekazujemy w sposób usystematyzowany, łatwy i bardzo ciekawy.

Aktywność fizyczna i jej propagowanie są w moim życiu nieodłączne, zaś energię i pozytywne nastawienie staram się zaszczepić każdemu, kogo spotkam na swojej drodze. Życie i praca za granicą nauczyły mnie odpowiedniego stopniowania trudności, przeplatania teorii z zabawą, jak również profesjonalizmu oraz otwartości.

W 2008 roku wróciłem do Polski i zacząłem pracować jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jak również prowadzić szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy oraz zacząłem trenować żeglarstwo z dziećmi. Na sukcesy moich podopiecznych nie trzeba było długo czekać – zdobyli oni Mistrzostwa Wojewódzkie, Mistrzostwa Międzywojewódzkie i Wicemistrzostwo Polski.

Moim niepodważalnie największym hobby od 30 lat jest żeglarstwo, jednakże każdego dnia staram się uprawiać inne sporty – pływanie od 30 lat, koszykówkę od 25 lat, biegi od 20 lat, jazdę na rowerze od 15 lat, squash od 10 lat czy wspinanie na ściance od 5 lat.

Od strony zawodowej to nauczanie i szkolenie innych osób jest dla mnie największą pasją. Nie stoję w miejscu, cały czas wprowadzam innowacyjne metody do swojego nauczania po to, aby osoby korzystające z moich usług zyskały jak najwięcej, zwłaszcza praktycznych umiejętności.