Najczęściej Zadawane Pytania

Tutaj znajdziesz Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ) do:
– trenera personalnego

 

FAQ – Trener Personalny

Chciałabym/łbym schudnąć – jak to zrobić?

Redukcję wagi warto przeprowadzać pod okiem specjalisty, który zapewni Ci bezpieczeństwo całego procesu. Jako trener personalny mogę Ci w tym pomóc! Wspólnie postaramy się opracować specjalny, dostosowany do Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań plan treningowy. Ten musi być jednak wsparty właściwym odżywianiem.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Między innymi dlatego, że trener personalny ma wiedzę na temat aktywności fizycznej, dzięki czemu może Ci pomóc wypracować poprawne wzorce ruchowe. To z kolei jest bardzo istotne podczas wykonywania ćwiczeń, ponieważ pomaga uniknąć kontuzji. Trener personalny może także ułożyć dostosowany do Ciebie i Twoich możliwości czy potrzeb plan treningowy, będzie również na bieżąco kontrolował Twoje postępy w ćwiczeniach i korygował ewentualne błędy.

Czy po pierwszym spotkaniu mogę już otrzymać swój plan treningowy?

Należy pamiętać, że plan treningowy jest jedynie teoretycznym wskazaniem kierunki Twoich działań. Kluczowe są tutaj nawyki i technika wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Otrzymanie planu treningowego już na pierwszym spotkaniu może nie być więc możliwe — trener personalny musi bowiem dokładnie poznać Twoje możliwości, cele czy potrzeby i oczekiwania względem aktywności fizycznej.

Od czego zacząć amatorskie bieganie?

Zalecam tutaj spotkanie ze specjalistą (trenerem), który określi Twoje możliwości somatyczne i fizyczne i udzieli Ci wskazówek, aby bieganie było dla Ciebie bezpieczne, efektywne i przyjemne.

Czy trener personalny wie wszystko o sporcie?

Oczywiście, że nie! Większość profesjonalnych trenerów personalnych ma pewnego rodzaju dziedziny czy dyscypliny, w których się specjalizuje. Warto więc szukać trenera personalnego z wiedzą z konkretnego zakresu aktywności fizycznej, tylko wtedy możesz liczyć na rzetelne informacje dotyczące danej dziedziny.

Na co zwrócić uwagę wybierając trenera personalnego?

Profesjonalny trener personalny powinien szanować Twoje zdrowie i traktować je bardzo poważnie. Z pewnością specjalista będzie chciał z Tobą podpisać umowę bądź regulamin chroniący obie strony. Inna kwestia to chęć i otwartość trenera personalnego na wytłumaczenie Ci poszczególnych zagadnień merytorycznych związanych z ćwiczeniami.

Czy intensywność ma znaczenie?

Tak! Intensywność ćwiczeń musi być dostosowana do Twojego poziomu zaawansowania w aktywności fizycznej – nie może być ona zbyt duża, ponieważ wtedy bardzo szybko się zniechęcisz do ćwiczeń. Kluczem do zwiększania intensywności jest szlifowanie techniki pod okiem trenera personalnego.