Dlaczego ustawa o sprzedaży napojów energetycznych od 18 lat jest dobra? Skutki uboczne picia u dzieci

W ostatnim czasie coraz więcej państw na całym świecie zdecydowało się na wprowadzenie regulacji dotyczących ograniczenia dostępu do pewnych produktów dla osób niepełnoletnich. Jednym z takich produktów, który wzbudza szczególne zainteresowanie, są popularne napoje energetyczne zawierające substancje pobudzające. Decyzja o wprowadzeniu ograniczeń wiekowych w zakresie ich sprzedaży, określająca minimalny wiek na 18 lat, ma za zadanie chronić najmłodszych przed negatywnymi skutkami ich spożywania.
Czytaj dalej Dlaczego ustawa o sprzedaży napojów energetycznych od 18 lat jest dobra? Skutki uboczne picia u dzieci

Jak zrealizować postanowienia noworoczne?

Można zaryzykować stwierdzenie, że każdego roku powtarzamy tę samą starą śpiewkę – od jutra zmienię całkowicie swoje życie i będę robić coś, czego nie robiłem do tej pory. O co chodzi? O postanowienia noworoczne, które wielu z nas podejmuje, marząc o pozytywnych zmianach w swoim życiu. Często jednak zapał wygasa szybciej, niż oczekiwaliśmy. Połowa lutego wydaje się więc doskonałym czasem, aby zweryfikować efektywność działania nad swoimi postanowieniami noworocznymi. Jak więc skutecznie zrealizować te zamierzenia?

Czytaj dalej Jak zrealizować postanowienia noworoczne?

Kilka pomysłów na aktywność fizyczną zimą

Podczas chłodniejszych pór roku zazwyczaj chętnie wtulamy się w ciepłe koce i delektujemy aromatem gorącej herbaty. Warto jednak pamiętać, że jesień oraz zima to również doskonały czas na to, aby zadbać o swoje zdrowie i kondycję poprzez aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Regularny ruch to nie tylko sposób na utrzymanie formy, ale także na poprawienie nastroju i przełamanie monotonii upływających dni. W tym artykule przedstawimy Ci kilka pomysłów na aktywność fizyczną w porze zimowej. Sprawdź, co sprawi Ci największą przyjemność!
Czytaj dalej Kilka pomysłów na aktywność fizyczną zimą

Od czego zacząć naukę pływania?

Swobodne poruszanie się w wodzie to umiejętność, którą można zdobyć już we wczesnych latach życia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na takie lekcje uczęszczały również osoby dorosłe (które zazwyczaj mają ogromną świadomość dobrodziejstw płynących z ćwiczeń w wodzie). Chcesz wiedzieć, od czego zacząć naukę pływania, aby Twoja pociecha nie miała problemu z przystosowaniem się do lekcji? A może zastanawiasz się nad uczęszczaniem na zajęcia jako dorosła osoba? Niezależnie od Twojej sytuacji, przeczytaj przygotowany przez nas artykuł, a na pewno znajdziesz w nim przydatne informacje na interesujący Cię temat.

 

Czytaj dalej Od czego zacząć naukę pływania?

Jaki chleb jeść na diecie redukcyjnej?

Wiele osób rozpoczyna dzień od jednego z najprostszych i najszybszych w przygotowaniu śniadań, czyli kanapek. Są równie chętnie wybierane na lunch, a czasem również na kolację. Wątpliwości budzi jednak kaloryczność pieczywa, dlatego warto wiedzieć, jaki chleb na diecie redukcyjnej będzie odpowiednim uzupełnieniem jadłospisu. Obecnie istnieje bowiem wiele rodzajów pieczywa różniących się składem i właściwościami. Dzięki temu można je dobrać do własnych upodobań, zaleceń dietetyka oraz rodzaju diety – odchudzającej, mającej na celu zwiększenie masy mięśniowej lub poprawę stanu zdrowia. Zapraszam Cię do zapoznania się z informacjami na temat możliwości spożywania chleba w przypadku stosowania specjalnego jadłospisu.
Czytaj dalej Jaki chleb jeść na diecie redukcyjnej?

Czy można jeść ziemniaki na diecie redukcyjnej?

Osoby zmieniające swój sposób żywienia często mają wątpliwości dotyczące tego, jakie produkty mogą spożywać. Częstym pytaniem jest: czy można jeść ziemniaki na diecie? Wbrew powszechnej opinii ziemniaki wcale nie są wysokokaloryczne. Nic nie powinno zatem stać na przeszkodzie, by włączyć je do codziennego jadłospisu. Ich zaletą jest bowiem możliwość przygotowania na wiele sposobów – nadają się do gotowania, pieczenia i smażenia. Przyjrzyjmy się więc bliżej informacjom na temat tych znanych i powszechnie lubianych bulw.
Czytaj dalej Czy można jeść ziemniaki na diecie redukcyjnej?

Dlaczego picie wody jest ważne?

Woda jest niezbędnym składnikiem życia. Nawet maluchy wiedzą, że nasz organizm w bardzo dużym stopniu składa się właśnie z niej. Chyba każdy doskonale także zdaje sobie sprawę z tego, że prawidłowe i systematyczne nawadnianie się jest kluczowe, jeśli chcemy utrzymać wspaniałe zdrowie i świetne samopoczucie. Warto pamiętać, że codzienne picie odpowiednich ilości wody jest istotne dla fizycznego funkcjonowania, prawidłowego metabolizmu. Właściwe nawodnienie to także kwestie wyglądu naszej skóry — ta nie będzie piękna, napięta i promienna bez picia odpowiedniej ilości wody. O korzyściach picia wody przeczytasz również w innych wpisach na naszym blogu – koniecznie tam zajrzyj!
Czytaj dalej Dlaczego picie wody jest ważne?

Regulacja zawodu dietetyka

W dzisiejszych czasach dla wielu osób zdrowy styl życia, a także dobre odżywianie to priorytet. Aby jednak prowadzić swoją codzienność właśnie w taki sposób, może być potrzebna pomoc specjalisty. Kimś takim jest właśnie dietetyk, będący wysoko wykwalifikowaną osobą, która ma wiedzę oraz umiejętności niezbędne na przykład do opracowywania spersonalizowanych planów żywieniowych. Dietetycy udzielają także swoim pacjentom potrzebnych porad i wskazówek odnośnie zdrowego odżywiania. Jak widać, rola dietetyka w zdrowym stylu życia jest bardzo ważna. To, dlatego jego zawód już niedługo mogą objąć regulacje (pojawiły się bowiem projekty ustaw i plany ich wprowadzenia), których celem jest zapewnienie jakości i bezpieczeństwa osobom korzystającym z usług dietetycznych.
Czytaj dalej Regulacja zawodu dietetyka

Olej z czarnuszki – płynne złoto ?

Ciesząca się coraz większą popularnością czarnuszka, jest rośliną o potencjalnych właściwościach leczniczych.
Najbardziej popularną formą jest olej z jej ziaren.

Czarnuszka jest dobrze znanym surowcem w medycynie ludowej. Była stosowana w wielu zaburzeniach  pracy organizmu, do których można zaliczyć zaburzenia trawienia, stany zapalne jelit, alergie, zaburzenia lipidowe czy też gospodarkę węglowodanową.

Czytaj dalej Olej z czarnuszki – płynne złoto ?

Czy są tu jakieś morsy?

Mamy środek jesieni, a więc do życia budzą się morsy! Woda osiąga wspaniałą niską temperaturę i w końcu można do niej wejść! Brrr! Idealnie! Każdy mors wie, że woda wpływa prozdrowotnie na nasz organizm. A czy Ty chcesz się dowiedzieć jakie korzyści przynosi kąpiel w zimnej wodzie zwana potocznie morsowaniem?

Czytaj dalej Czy są tu jakieś morsy?