Olej z wiesiołka – wsparcie Twojego organizmu

Wiesiołek to sprzymierzeniec w walce z wieloma dolegliwościami. Znają go dobrze osoby walczące z trądzikiem.

Najbardziej popularną i prozdrowotną formą jest olej z jego ziaren.

Jest powszechnie znany jako produkt na „kobiece” dolegliwości, bowiem pacjentki zachwalają jego właściwości zmniejszające objawy PMS.

Jak działa? 

wspiera prawidłowe funkcjonowanie skóry

Zawarty w oleju z wiesiołka kwas linolowy, który wspiera ochronę naskórka i da o jego prawidłowe nawilżenie i rogowacenie. Dodatkowo olej z wiesiołka działając silnie przeciwzapalnie może wygaszać stany zapalne widoczne na skórze. Obecność nienasyconych kwasów tłuszczowych wspiera regenerację i ogólny wygląd skóry, przywracając jej gładkość.

REGULUJE GOSPODARKĘ LIPIDOWĄ

Stosowanie oleju z wiesiołka może wpływać na obniżenie parametrów profilu lipidowego – cholesterolu LDL oraz trójglicerydów.  Olej z wiesiołka może zatem również wspomóc terapię zespołu metabolicznego (jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej – KLIKNIJ).

JEST ŚWIETNYM ANTYOKSYDANTEM

W oleju z wiesiołka możemy znaleźć bogactwo roślinnych substancji przeciwutleniających. Dzięki nim działanie oleju z wiesiołka obejmuje zmniejszenie procesów utleniających w komórkach oraz zwiększanie aktywności enzymów antyoksydacyjnych, które stanowią naszą wewnętrzną ochronę oksydacyjną.

DZIAŁA PRZECIWZAPALNIE

Olej z wiesiołka zawiera dużą ilość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które biorą udział w regulacji procesów zapalnych w organizmie, redukują między innymi aktywność mediatorów stanu zapalnego.

ZAWIERA WITAMINĘ E

Której właściwości antyoksydacyjne świetnie sprawdzą się w ochronie komórek przed nadmiernym stresem oksydacyjnym, dodatkowo również wspiera prawidłową budowę naskórka.

Olej z wiesiołka zdaje się być produktem o dużym potencjale prozdrowotnym, bezpiecznym w stosowaniu. Będzie dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z trądzikiem, stanami zapalnymi oraz sprawdzi się jako „kobiecy” dodatek do diety.