Aktywność w czasach pandemii

Chcesz zmienić coś w swoim życiu? Zadbać o swoje zdrowie? Przyszła jesienna chandra i chcesz pobudzić swój organizm do produkcji endorfin – hormonów szczęścia? Nic bardziej prostszego niż zapisać się na siłownię, ale niestety wstrętny wirus odebrał Ci tą możliwość… Zastanawiasz się co teraz? Odpowiedź jest banalnie prosta!

 

Siłownie co prawda zamknięte, ale jest jeszcze możliwość trenowania na zewnątrz. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem możesz zacząć od marszobiegu albo jazdy na rowerze. No chyba, że czujesz się na siłach do biegania. Inną ewentualnością są jeszcze rolki, co prawda nie ma w Szczecinie wielu tras do uprawienia tej dyscypliny, ale zawsze coś się znajdzie. Możesz wybrać również rower, tutaj pole do popisu jest większe. Jest kilka ciekawych tras 🙂 Jednak przed każdą aktywnością pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu organizmu do wysiłku. Stretching dynamiczny powinien Ci tu pomóc. No tak, ale to są sporty, które trzeba uprawiać na zewnątrz, a tam jest zimno…

Zawsze możesz wybrać opcję treningu w domu! Jedyne co potrzebujesz na początek to 4 m2 powierzchni (jeżeli masz więcej to super!) i matę. Jeśli jesteś początkującą osobą wystarczy Ci obciążenie własnego ciała. Z takim „ciężarem” spokojnie przygotujesz swój organizm do większego wysiłku. W kolejnym etapie możesz dodać różne przyrządy. Do zwiększenia ciężkości treningu przydadzą Ci się taśmy oporowe (długie i krótkie). Dzięki nim możesz spokojnie zrobić pełnowymiarowy trening. A może masz w domu piłkę szwajcarską (to ta duża, gumowa)? Z jej pomocą również zrobisz porządny trening. Jeżeli nie chcesz od razu inwestować w ciężarki, możesz skorzystać z butelek z wodą, czy to 0,5 l (=0,5 kg) czy to 1 l (=1 kg). Zakroki i wykroki, jak i również np. ćwiczenia na mięśnie rąk z obciążeniem zwiększą swoją intensywność.

I została jeszcze jedna opcja, możesz przyjść do nas, a my Ci wszystko pokażemy! 🙂

Jeśli ćwiczysz samemu, najlepiej rozplanuj sobie treningi na cały tydzień i wpisz do swojego kalendarza. Dzięki temu będziesz miał codzienną motywację do wywiązania się z zadania.

Oto kilka ćwiczeń zarówno bez jak i z wykorzystaniem przyrządów.