Terapia manualna

Terapia manualna jest formą terapii patrzącą na człowieka i jego problem związany z dysfunkcją narządu ruchu jak na całość. Nasz fizjoterapeuta nie zajmuje się tylko konkretnym schorzeniem, na które cierpisz, ale również próbuje dotrzeć do przyczyny powstawanie schorzenia poprzez ocenę postawy, całego aparatu ruchu oraz wpływu emocjonalności na dolegliwości bólowe.

W terapii manualnej oprócz leczenia technikami manualnymi dużą rolę odgrywa edukacja i wspólne odnalezienie nawyków, które często są przyczyną złej postawy (np. siedzenie ze zgarbionymi plecami, chodzenie na palcach, napinanie mięśni karku, podciąganie ramion w stronę uszu, zaciskanie zębów). W procesie leczenia bardzo istotne jest Twoje poznanie własnego ciała oraz zachowanie samoświadomości co do wzorców reagowania na stres i czynniki wywołujące niewłaściwą postawę.

Podczas terapii manualnej zajmujemy się pacjentami, u których główną przyczyną dolegliwości są zaburzenia czynności określonych narządów lub aparatu ruchu, na których leczenie farmakologiczne nie skutkuje lub w badaniach obrazowych ciężko znaleźć przyczynę bólu i postawić konkretną diagnozę.

Pozwól sobie pomóc i przyjdź na indywidualna terapię manualną w Just Health, która pozwala zrozumieć chorobę, wzmacnia organizm, zwalcza ból, zapobiega rozwojowi zmian patologicznych i pomaga osiągnąć dobrą formę psychiczną i fizyczną!