Diagnostyka

Diagnostyka jest pierwszym i często najważniejszym krokiem w procesie wdrażania zmian w trybie życia. Oczywiście nie ma jednej metody czy terapii cud, która będzie odpowiednia dla każdego. Każdy z nas jest inny! Na szczęście dzisiaj gama badań diagnostycznych jest przeogromna. Możemy więc dokładnie określić niebezpieczeństwa konkretnej metody, na jakie narażona jest dana osoba. Możemy również wykonać badania, które powiedzą nam, że zastosowanie konkretnej terapii przez daną osobę kompletnie mija się z celem, gdyż predyspozycje nie pozwalają nam na osiągnięcie efektów poprzez tą metodę. Warto więc zrobić testy diagnostyczne, a wtedy okaże się nie ma potrzeby eksperymentować oraz tracić czas i zdrowie stosując metodę prób i błędów!

Wykonujemy poniższe badania diagnostyczne:

Seca 515 to najnowszej technologii urządzenie, jakiego nie spotkasz w Szczecinie. Ten niezwykle dokładny i medyczny analizator dokonuje pomiaru poprzez 8-punktową analizę bioimpedancji elektrycznej. Patrząc na wyniki nie ma mowy o błędzie, gdyż Seca 515 opracowuje je na podstawie aż 19 rożnych częstotliwości pomiaru.

Poznasz nie tylko procentową i wagową zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej, kostnej oraz wody, ale dowiedz się także o dokładnej ilości tkanki tłuszczowej, jaka zgromadziła się na narządach wewnętrznych, jak również poznasz 10-letnie ryzyko wystąpienia schorzeń kardiometabolicznych.

W celu dobrania odpowiedniej diety oraz planu treningowego, potrzebna jest wiedza na temat składu ciała danej osoby, ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz ich lokalizacji. Posiadając te dane możliwe jest ułożenie planu, który będzie odpowiednio ukierunkowany, a więc i efektywny.

Analiza składu ciała jest również niezwykle przydatna przy mierzeniu postępów i zmian. Monitorowanie jest ważnym elementem w procesie zmniejszania wagi, zwiększania aktywności fizycznej i osiągnięcia indywidualnych celów. Wynik jest obiektywnym dowodem na wielkość postępów w procesie zmiany.

Cena: 80 zł

Analiza składu ciała wykonywana jest przez urządzenieTanita MC 780 MA. Metoda bioimpedancji elektrycznej ciała ludzkiego umożliwia precyzyjny pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kości, całkowitej ilości wody w organizmie oraz ilość wody wewnątrz- i zewnątrzkomórkowej u danej osoby. Analiza ta pozwala na dokładne segmentalne badanie masy ciała, to znaczy osobny pomiar dla korpusu i poszczególnych kończyn.

W celu opracowania odpowiedniej diety oraz planu treningowego, potrzebna jest wiedza na temat składu ciała danej osoby, ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz ich lokalizacji. Posiadając te dane możliwe jest ułożenie planu, który będzie odpowiednio ukierunkowany, a więc i efektywny.

Analiza składu ciała jest również niezwykle przydatna przy mierzeniu postępów i zmian. Monitorowanie jest ważnym elementem w procesie zmniejszania wagi, zwiększania aktywności fizycznej i osiągnięcia indywidualnych celów. Wynik jest obiektywnym dowodem na wielkość postępów w procesie zmiany.

Cena: 50 zł

Alergia to nie to samo co nietolerancja pokarmowa! W przypadku alergii reakcja układu immunologicznego zazwyczaj jest ostra i natychmiastowa. Natomiast nietolerancja pokarmowa objawia się po kilku dniach. Dlatego też nie kojarzymy złego samopoczucia z produktami spożywczymi, które zjedliśmy kilka dni temu. Objawy nietolerancji są bardzo zróżnicowane, co również utrudnia samodzielną ich diagnostykę. Warto więc wykonać test na nietolerancje pokarmowe! Wykluczenie niektórych produktów spożywczych może okazać się rozwiązaniem na złe samopoczucie oraz pomoże wyleczyć wiele dolegliwości i stanów chorobowych.

Dzięki oferowanemu przez nas testowi sprawdzisz reakcję swojego organizmu na 46 produktów spożywczych najczęściej występujących w codziennej diecie.

Cena: 450 zł

Test polega na wykrywaniu kwasu acetylooctowego w moczu. Kwas acetylooctowy jest podstawowym związkiem produkowanym podczas metabolizmu tłuszczów. Podczas rozkładu tkanki tłuszczowej, produkcja kwasu acetylooctowego w wątrobie przewyższa zużycie tego związku przez serce oraz mózg jako źródła energii. Dlatego też poziom kwasu acetylooctowego wzrasta we krwi. Nerki filtrując krew „wyłapują” ten kwas, a następnie związek ten wydalany jest wraz z moczem. Poprzez test na obecność kwasu acetylooctowego w moczu, możesz przekonać się czy Twoja tkanka tłuszczowa jest rozkładana.

Nie czekaj kilka tygodni, aby zobaczyć efekt! Możesz codziennie sprawdzać efektywność swojego plany żywieniowego! Masz wątpliwość który rodzaj treningu jest najlepszy dla Ciebie? Przekonaj się tego samego dnia czy Twój wysiłek przyniesie oczekiwane efekty! Nie marnuj czasu na trening, który nie spala Twojej tkanki tłuszczowej.

Cena: 100 zł

Oznaczenie glukozy we krwi to jedno z podstawowych badań diagnostycznych. Gospodarka glukozy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia, gdyż glukoza to podstawowa cząsteczka służąca naszemu organizmowi za energię. Badanie powinno zostać przeprowadzone na czczo, natomiast można również regularnie określać poziom glukozy we krwi przed i po posiłkach. Monitorowanie poziomu glukozy we krwi jest szczególnie ważne dla:

 • osób ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia cukrzycy typu II;
 • osób z nadwagą lub otyłością;
 • osób z zespołem metabolicznym;
 • osób z insulinoopornością;
 • osób z cukrzycą typu II;
 • kobiet w ciąży.

Cena: 30 zł

Oznaczenie cholesterolu we krwi to kolejne z najbardziej podstawowych badań diagnostycznych. Gospodarka lipidów we krwi ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia oraz redukcji zbędnych kilogramów. Prawidłowy metabolizm lipidów wpływa nie tylko na odpowiednią dystrybucję kwasów tłuszczowych, ale także na efektywną gospodarkę glukozy. Monitorowanie poziomu cholesterolu we krwi jest szczególnie ważne dla:

 • osób ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób układu krążenia (m.in. miażdżyca, zawał serca, udar);
 • osób z nadwagą lub otyłością;
 • osób z zespołem metabolicznym;
 • osób z hipercholesterolemią;
 • osób z zaburzonym lipidogramem;
 • osób po przebytym zawale lub udarze;
 • osób chcących zredukować tkankę tłuszczową.

Cena: 30 zł

Oznaczenie kwasu moczowego we krwi to kolejne z podstawowych badań diagnostycznych. Poziom kwasu moczowego odzwierciedla funkcjonowanie nerek.  Jest to końcowy produkt przemian metabolicznych zasad purynowych. Prawidłowe funkcjonowanie nerek ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Monitorowanie poziomu kwasu moczowego we krwi jest szczególnie ważne dla:

 • osób ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia dny moczanowej;
 • osób cierpiących na dną moczanową;
 • osób z niewydolnością nerek;
 • osób cierpiących na łuszczycę;
 • osób w tracie leczenia chemioterapią;
 • osób stosujących dietę wysokobiałkową.

Cena: 30 zł

Diagnostyka fizjoterapeutyczna określa Twoje możliwości ruchowe i poziom sprawności. W pierwszej kolejności prowadzony jest wywiad medyczny oraz analiza dostarczonej dokumentacji medycznej. W czasie diagnostyki fizjoterapeuta obserwuje Cię jak chodzisz, sposób w jaki wykonujesz codzienne czynności, ruch w czasie którego pojawia się problem.  Na podstawie odpowiednio przeprowadzonej diagnostyki, fizjoterapeuta przygotowuje program rehabilitacji, indywidualnie dopasowany do Twoich możliwości  uwzględniając cele, które zamierzamy osiągnąć.  Wyniki dodatkowych badań diagnostycznych (ultrasonograficznego, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego), które potwierdzą stopień zaawansowania zmian w tkankach będą na pewno pomocne podczas diagnostyki.

Cena: 120 zł

 • Test wydolności organizmu jest to pomiar maksymalnego wysiłku, do jakiego jest zdolna dana osoba. Badanie to wykonywane jest za pomocą między innymi pomiaru tętna podczas wysiłku fizycznego. Znając zmienność tętna podczas testu wydolnościowego, możliwa jest identyfikacja zakresu niskich, średnich oraz wysokich intensywności. Ćwiczenie w odpowiednim zakresie HR jest bardzo ważne podczas treningu, gdyż metabolizm różni się znacząco w poszczególnych zakresach HR.

  Podczas testu wydolności organizmu wykonujemy również badanie na próg mleczanowy, zwany również progiem przemian beztlenowych. Test ten pozwala określić intensywność wysiłku fizycznego, podczas którego stężenie kwasu mlekowego nie wzrasta. Po przekroczeniu progu mleczanowego, energia dostarczana jest z przemiany beztlenowych. Trening w przedziale podprogowych jest znacznie efektywniejszy oraz korzystniejszy dla zdrowia organizmu. Badanie progu przemian beztlenowych jest bardzo dobrym testem diagnozującym wydolność organizmu oraz zdolności organizmu do regeneracji.

  Testy funkcjonalnej siły mięśniowej, testy maksymalnej siły mięśniowej czy też testy wytrzymałości mięśniowej są jednym z podstawowych elementów badań diagnostycznych wykonywanymi na potrzeby doboru odpowiedniego planu treningowego. Jest to również doskonała metoda monitorowania postępów. Poszczególne testy dobierane są indywidualnie uwzględniając Twoje potrzeby oraz cele treningowe.

  Cena: 200 zł