O nas

Just Health oznacza:

 • zaangażowanie i pasję, którą chcielibyśmy „zarazić” Ciebie;
 • szeroką wiedzę na temat zdrowego trybu życia, którą chcielibyśmy przekazać Tobie;
 • praktyczną znajomość zagranicznych metodologii, dzięki którym nasze spotkania będą przynosiły oczekiwane efekty;
 • chęć i umiejętności wysłuchania Twoich próśb oraz problemów;
 • profesjonalne szkolenia podczas których, większość czasu poświęcamy ćwiczeniom praktycznym, ponieważ wiemy, że to „praktyka czyni mistrza”;
 • nowoczesne oprogramowanie oraz urządzenia najnowszych technologii.

Nasi specjaliści to:

dietetyk i trener personalny Hania Juchniewicz
trener personalny, ekspert od dobrej zabawy dzieci oraz ratownik medyczny  Dawid Zbroja
fizjoterapeuta i masażysta Magda Gawryś
masażystka Gosia Gąsior

Hania Juchniewicz

 • Doktorantka Zakładu Diagnostyki Funkcjonalnej i Medycyny Fizykalnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
 • Magister nauk medycznych Odżywianie Człowieka ze specjalnością Otyłość i Kontrola Wagi Uniwersytetu Glasgow
 • Absolwentka kierunku Sportowej Biomedycyny na Uniwersytecie Dundee w Wielkiej Brytanii
 • Profesjonalny Trener Personalny (REPs – level 3)
 • Instruktor Aktywności Fizycznej ze specjalnością Nowotwór a Rehabilitacja Ćwiczeniami (REPs – level 4)
 • Certyfikowany masażysta z licznymi kursami doszkalającymi
Kilka słów od Hani
Chciałabym rozwinąć promocję zdrowego trybu życia w Polsce, a w szczególności w Szczecinie. Uważam, że w tym regionie zbyt małą uwagę poświęca się profilaktyce medycznej.  Studia za granicą, uświadomiły mi, że dieta i ćwiczenia są nie tylko doskonałą profilaktyką zdrowotną, ale również są bardzo efektywną metodą leczenia wielu chorób. Swoją wiedzę oraz doświadczenie chciałabym przekazać właśnie Tobie. 

W Wielkiej Brytanii, sektor indywidualnego doradztwa żywieniowego oraz aktywności fizycznej jest znacznie bardziej rozwinięty oraz rozpowszechniony, dlatego też wzorce opracowane dla profesjonalistów są na dużo wyższym poziomie, jak również są bardziej zaawansowane. Dzięki studiom za granicą miałam okazje poznać te innowacyjne metody. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zapoznałam się z zagranicznymi wzorcami udzielania porad, jak również zaznajomiłam się z najnowszymi trendami z dziedziny promowania zdrowego trybu życia.

Posiadam wiedzę nie tylko o podstawowych zagadnieniach takich jak anatomia, fizjologia i metabolizm człowieka, ale również znam zasady treningu w chorobie i podstawy trenerstwa, psychologię sportu, farmakologię w sporcie oraz regulację wykorzystywania energii i tlenu. Wiedza ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej treningi układane przeze mnie są profesjonalne, bezpieczne, jak również skuteczne. Znajomość tematów z tak szerokiego zakresu sprawia, że zdaję sobie sprawę z konsekwencji złej postawy człowieka podczas wykonywania ćwiczeń z obciążeniem oraz złego doboru ćwiczeń dla osób z problemami zdrowotnymi. Ponadto dzięki obszernej wiedzy na temat metabolizmu i fizjologii człowieka, w pełni rozumiem  procesy zachodzące w organizmie wskutek ćwiczeń fizycznych. Fakt ten jest bardzo istotny w doborze efektywnego planu treningowego. Nie uważam jednak, żebym wiedziała już wszystko… Według mnie, osoba dbająca o zdrowie innych powinna cały czas „być na bieżąco” i zdobywać coraz to nową wiedzę. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi diagnostyki funkcjonalnej i medycyny fizykalnej.

Doświadczenie zawodowe w Instytucie Sportu i Ćwiczeń w Dundee utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chciałabym pracować zawodowo. Zdobyłam praktyczne umiejętności prowadzenia treningów personalnych, udzielania porad dotyczących poprawnej techniki ćwiczeń. Prowadziłam również grupowe zajęcia fitness dla kobiet z rakiem piersi, osób z cukrzycą oraz dla pacjentów z problemami układu krążenia. Trening jest dla mnie świetną zabawą i odpoczynkiem, ale podstawowo jest moim sposobem na życie.

Obecnie poza praktyczną działalnością zawodową, prowadzę zajęcia dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będących na kierunku Dietetyka. Myślę, że jest to najlepszy dowód na to, że pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki Twojej decyzji umówienia się na wizytę w Just Health zyskam możliwość przekazania jej również Tobie!

 

Dawid Zbroja

   • Organizator czasu dla dzieci
   • Szkoleniowiec Just Health
   • Trener w Klubie Sportowym Dobra Marina
   • Nauczyciel Pływania i Ratownik Wodny
   • Pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego
   • Ratownik Medyczny na OIOM’ie, w Pogotowiu Ratunkowym oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
Kilka słów od Dawida
Nauczam od roku 1999, zaś ratuję życie od 2001. Cztery lata pracowałem w brytyjskiej służbie zdrowia, najpierw jako opiekun medyczny, później jako lider zajęć aktywnych. To właśnie tam zdałem egzaminy na ratownika wodnego i nauczyciela pływania. Dzięki tym kwalifikacjom na terenie nowoczesnych kompleksów sportowych w Wielkiej Brytanii dobyłem doświadczenie w nauczaniu pływania. Wtedy poznałem również metody i tajniki szkoleniowe w krajach zachodnich. Dzięki tej wiedzy szkolenia, które oferuje Just Health są tak odmienne do tych, które zwykliście doświadczać. Nawet Pierwszą Pomoc, która jest ciężkim, ale koniecznym do przypominania tematem, przekazujemy w sposób usystematyzowany, łatwy i bardzo ciekawy.

Aktywność fizyczna i jej propagowanie są w moim życiu nieodłączne, zaś energię i pozytywne nastawienie staram się zaszczepić każdemu, kogo spotkam na swojej drodze. Życie i praca za granicą nauczyły mnie odpowiedniego stopniowania trudności, przeplatania teorii z zabawą, jak również profesjonalizmu oraz otwartości.

W 2008 roku wróciłem do Polski i zacząłem pracować jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jak również prowadzić szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy oraz zacząłem trenować żeglarstwo z dziećmi. Na sukcesy moich podopiecznych nie trzeba było długo czekać – zdobyli oni Mistrzostwa Wojewódzkie, Mistrzostwa Międzywojewódzkie i Wicemistrzostwo Polski.

Moim niepodważalnie największym hobby od 30 lat jest żeglarstwo, jednakże każdego dnia staram się uprawiać także inne sporty – pływanie od 30 lat, koszykówkę od 25 lat, biegi od 20 lat, jazdę na rowerze od 15 lat, squash od 10 lat czy wspinanie na ściance od 5 lat.

Od strony zawodowej to nauczanie i szkolenie innych osób jest dla mnie największą pasją. Nie stoję w miejscu, cały czas wprowadzam innowacyjne metody do swojego nauczania po to, aby osoby korzystające z moich usług zyskały jak najwięcej, zwłaszcza praktycznych umiejętności.

 

Magda Gawryś

 • Dyplomowany Fizjoterapeuta Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
 • Obecnie w trakcie studiów magisterskich na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 • Po licznych kursach z zakresu diagnostyki i rehabilitacji narządu ruchu
Kilka słów od Magdy
Będąc w III klasie liceum mocno zainteresowałam się anatomią i fizjologią człowieka, co sprawiło, że wybrałam się na studia fizjoterapii. Na pierwszym roku rozpoczęłam praktyki w gabinecie rehabilitacji, gdzie tylko upewniłam się, że dokonałam odpowiedniego wyboru. Wtedy też zaczęłam swoją przygodę z kursami doszkalającymi. Pierwszym z nich był masaż tkanek głębokich. Korzystając z nabytej wiedzy zaczęłam szlifować fach w jednym ze Szczecińskich Spa. Następnie zaangażowałam się w praktyki we współpracy z kobiecym klubem siatkowym Chemik Police, gdzie nauczyłam się, jak ważna jest prewencja w sporcie oraz szybka reakcja w razie kontuzji na meczu. Po uzyskaniu tytułu licencjata rozpoczęłam pracę w gabinecie rehabilitacji, w którym zaczęłam przyjmować pierwszych samodzielnych pacjentów. Był to dla mnie bardzo ważny moment, ponieważ od tamtej pory miałam możliwość zdobywania doświadczenia w dziedzinie ortopedii i terapii narządu ruchu. Jest to dziedzina, która najbardziej mnie interesuje, dlatego od razu po ukończeniu studiów zapisałam się na kurs szkolenia podyplomowego z Nowoczesnej Medycyny Ortopedycznej.

Moja praca jest moją pasją, jak również jest pomysłem na życie, inspiracją i ogromnym workiem niekończącej się wiedzy, którą non stop trzeba zgłębiać, aby móc pomagać pacjentom w jak najlepszy sposób.

 

 

Gosia Gąsior

 • Dyplomowana masażystka
 • Instruktorka fitness po licznych kursach doszkalających z zakresu zdrowego kręgosłupa, wzmacniania, stretchingu oraz wielu innych
 • Uczestniczka konwencji i warsztatów fitness
Kilka słów od Gosi
Od dziecka interesowałam się sportem oraz ludzkim organizmem. Właśnie to skłoniło mnie do podjęcia nauki w tym zakresie.

Rozpoczęłam edukację w kierunku fitnessu i po wielu etapach nauki, po ukończeniu licznych kursów podjęłam prace w klubie fitness. Moim celem stało się zachęcenie jak największej ilość osób do aktywności fizycznej, jak również zarażenie ich swoją pasją do sportu i zdrowego trybu życia. Ogromną uwagę przykładam do techniki wykonywania ćwiczeń oraz do świadomości swojego ciała i organizmu. Jednak moje ambicje stawały się coraz większe… Wtedy postanowiłam rozszerzyć swoje kwalifikację i zdobyć nowe umiejętności oraz wiedzę z zakresu masażu.

Swój dyplom z masażu zdobyłam z wyróżnieniem. Kolejnym etapem było rozpoczęcie pracy z pacjentem, mając cały czas z tyłu głowy pragnienie niesienia pomocy osobom z problemami aparatu ruchu. Praca z człowiekiem i jego organizmem jest moją pasją , staram się do każdego problemu podejść indywidualnie i ze zrozumieniem, aby skutecznie znaleźć i wdrożyć odpowiednie metody i rozwiązania.