O nas

Just Health oznacza:

  • zaangażowanie i pasję, którą chcielibyśmy „zarazić” Ciebie;
  • szeroką wiedzę na temat zdrowego trybu życia, którą chcielibyśmy przekazać Tobie;
  • praktyczną znajomość zagranicznych metodologii, dzięki którym nasze spotkania będą przynosiły oczekiwane efekty;
  • chęć i umiejętności wysłuchania Twoich próśb oraz problemów;
  • profesjonalne szkolenia podczas których, większość czasu poświęcamy ćwiczeniom praktycznym, ponieważ wiemy, że to „praktyka czyni mistrza”;
  • nowoczesne oprogramowanie oraz urządzenia najnowszych technologii.

Nasi specjaliści to:

dietetyk i trener personalny Hania Juchniewicz
dietetyk Joanna Kochman
fizjoterapeutka i masażystka Marcelina Budnicka
trener personalny, ekspert od dobrej zabawy dzieci oraz ratownik medyczny Dawid Zbroja

Hania Juchniewicz

– Doktorantka Zakładu Diagnostyki Funkcjonalnej i Medycyny Fizykalnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
– Magister nauk medycznych Odżywianie Człowieka ze specjalnością Otyłość i Kontrola Wagi Uniwersytetu Glasgow
– Absolwentka kierunku Sportowej Biomedycyny na Uniwersytecie Dundee w Wielkiej Brytanii
– Profesjonalny Trener Personalny (REPs – level 3)
– Instruktor Aktywności Fizycznej ze specjalnością Nowotwór a Rehabilitacja Ćwiczeniami (REPs – level 4)
– Certyfikowany masażysta z licznymi kursami doszkalającymi

Kilka słów od Hani
Chciałabym rozwinąć promocję zdrowego trybu życia w Polsce, a w szczególności w Szczecinie. Uważam, że w tym regionie zbyt małą uwagę poświęca się profilaktyce medycznej.  Studia za granicą, uświadomiły mi, że dieta i ćwiczenia są nie tylko doskonałą profilaktyką zdrowotną, ale również są bardzo efektywną metodą leczenia wielu chorób. Swoją wiedzę oraz doświadczenie chciałabym przekazać właśnie Tobie. 

W Wielkiej Brytanii, sektor indywidualnego doradztwa żywieniowego oraz aktywności fizycznej jest znacznie bardziej rozwinięty oraz rozpowszechniony, dlatego też wzorce opracowane dla profesjonalistów są na dużo wyższym poziomie, jak również są bardziej zaawansowane. Dzięki studiom za granicą miałam okazje poznać te innowacyjne metody. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zapoznałam się z zagranicznymi wzorcami udzielania porad, jak również zaznajomiłam się z najnowszymi trendami z dziedziny promowania zdrowego trybu życia.

Posiadam wiedzę nie tylko o podstawowych zagadnieniach takich jak anatomia, fizjologia i metabolizm człowieka, ale również znam zasady treningu w chorobie i podstawy trenerstwa, psychologię sportu, farmakologię w sporcie oraz regulację wykorzystywania energii i tlenu. Wiedza ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej treningi układane przeze mnie są profesjonalne, bezpieczne, jak również skuteczne. Znajomość tematów z tak szerokiego zakresu sprawia, że zdaję sobie sprawę z konsekwencji złej postawy człowieka podczas wykonywania ćwiczeń z obciążeniem oraz złego doboru ćwiczeń dla osób z problemami zdrowotnymi. Ponadto dzięki obszernej wiedzy na temat metabolizmu i fizjologii człowieka, w pełni rozumiem  procesy zachodzące w organizmie wskutek ćwiczeń fizycznych. Fakt ten jest bardzo istotny w doborze efektywnego planu treningowego. Nie uważam jednak, żebym wiedziała już wszystko… Według mnie, osoba dbająca o zdrowie innych powinna cały czas „być na bieżąco” i zdobywać coraz to nową wiedzę. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi diagnostyki funkcjonalnej i medycyny fizykalnej.

Doświadczenie zawodowe w Instytucie Sportu i Ćwiczeń w Dundee utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chciałabym pracować zawodowo. Zdobyłam praktyczne umiejętności prowadzenia treningów personalnych, udzielania porad dotyczących poprawnej techniki ćwiczeń. Prowadziłam również grupowe zajęcia fitness dla kobiet z rakiem piersi, osób z cukrzycą oraz dla pacjentów z problemami układu krążenia. Trening jest dla mnie świetną zabawą i odpoczynkiem, ale podstawowo jest moim sposobem na życie.

Obecnie poza praktyczną działalnością zawodową, prowadzę zajęcia dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będących na kierunku Fizjoterapia. Myślę, że jest to najlepszy dowód na to, że pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki Twojej decyzji umówienia się na wizytę w Just Health zyskam możliwość przekazania jej również Tobie!

 

Joanna Kochman

– Dyplomowany dietetyk kliniczny Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie
– W trakcie studiów magisterskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie
Przewodnicząca IV Koła Naukowego przy Zakładzie Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie

Kilka słów od Joanny
W moim przypadku niestety nie było tak prosto – kiedy stanęłam przed najważniejszym wyborem przyszłego kierunku kształcenia, dietetyka nie była dla mnie tak oczywista… Mimo wielu chwil zwątpienia zakochiwałam się w niej, z roku na rok, z wykładu na wykład, coraz bardziej. Na początku był to sposób na rozwiązanie własnych dietetycznych problemów, kształtowanie własnego „Ja” w świecie żywieniowych wątpliwości. Teraz mogę rzec, że stała się moją pasją, sposobem na życie. Zaangażowanie się w życie uczelni dało mi dużo doświadczenia, możliwości rozwinięcia swoich umiejętności, zwłaszcza tych, które nadzwyczaj cenię: pracowitości oraz otwartości na drugiego człowieka.

W 2015 roku rozpoczęłam przygodę na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie, a po trzech latach otrzymałam dyplom ukończenia wraz z tytułem licencjata. Aktualnie walczę o uzyskanie tytułu magistra i równocześnie o podniesienie swoich kwalifikacji i zdobycie umiejętności pozwalających na jeszcze lepsze poradnictwo dietetyczne. Uczestniczę w szkoleniach, konferencjach dotyczących zagadnień żywieniowych oraz jednostek chorobowych, w których dietetyk powinien spełnić swoją rolę.

Zdecydowanie znalazłam swoje miejsce na ziemi – pomaganie innym w ich boju o wymarzoną sylwetkę, pogoni za zdrowiem i tym samym szczęściem. Swoją wiedzą oraz ogromną dozą empatii chcę być motywacją, wsparciem oraz nauczycielem dla moich podopiecznych. Pragnę brać udział nie tylko w sukcesach, ale i porażkach moich pacjentów. Wiem, że mogę się tym samym od nich wiele nauczyć.  Jestem gotowa aby wysłuchać Twoich potrzeb i dążyć do naszego, wspólnie obranego celu.

 

Marcelina Budnicka

– Absolwentka Szkoły Wyższej w Koszalinie na kierunku Fizjoterapia.
– Obecnie w trakcie studiów magisterskich na kierunku Fizjoterapia w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Doświadczenie zdobyła podczas przepracowanych praktyk m.in. w Wojewódzkim Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie
Zawodowa piłkarka ręczna w klubie Energa AZS Koszalin (obecnie Młyny Stoisław Koszalin)

Kilka słów od Marceliny
Satysfakcja jaką daje mi pomaganie innym napędza mnie do ciągłego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji. Stąd też wybór studiów na kierunku fizjoterapia, który w krótkim czasie okazał się moim powołaniem.

Kompleksową fizjoterapię rozpoczynam od wnikliwego wywiadu oraz diagnostyki w celu zlokalizowania źródła problemu. Następnie przy zaangażowaniu pacjenta pomagam w powrocie do pełnej sprawności.

Oprócz fizjoterapii nieodłączną częścią mojego życia jest sport, a w szczególności piłka ręczna. Możliwość spełniania się daje mi ogromną radość z życia i pozytywną energię, którą z chęcią Cię zarażę!

 

Dawid Zbroja

Organizator czasu dla dzieci
Szkoleniowiec Just Health
Trener w Klubie Sportowym Dobra Marina
Nauczyciel Pływania i Ratownik Wodny
Pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego
Ratownik Medyczny na OIOM’ie, w Pogotowiu Ratunkowym oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Kilka słów od Dawida
Nauczam od roku 1999, zaś ratuję życie od 2001. Cztery lata pracowałem w brytyjskiej służbie zdrowia, najpierw jako opiekun medyczny, później jako lider zajęć aktywnych. To właśnie tam zdałem egzaminy na ratownika wodnego i nauczyciela pływania. Dzięki tym kwalifikacjom na terenie nowoczesnych kompleksów sportowych w Wielkiej Brytanii dobyłem doświadczenie w nauczaniu pływania. Wtedy poznałem również metody i tajniki szkoleniowe w krajach zachodnich. Dzięki tej wiedzy szkolenia, które oferuje Just Health są tak odmienne do tych, które zwykliście doświadczać. Nawet Pierwszą Pomoc, która jest ciężkim, ale koniecznym do przypominania tematem, przekazujemy w sposób usystematyzowany, łatwy i bardzo ciekawy.

Aktywność fizyczna i jej propagowanie są w moim życiu nieodłączne, zaś energię i pozytywne nastawienie staram się zaszczepić każdemu, kogo spotkam na swojej drodze. Życie i praca za granicą nauczyły mnie odpowiedniego stopniowania trudności, przeplatania teorii z zabawą, jak również profesjonalizmu oraz otwartości.

W 2008 roku wróciłem do Polski i zacząłem pracować jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jak również prowadzić szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy oraz zacząłem trenować żeglarstwo z dziećmi. Na sukcesy moich podopiecznych nie trzeba było długo czekać – zdobyli oni Mistrzostwa Wojewódzkie, Mistrzostwa Międzywojewódzkie i Wicemistrzostwo Polski.

Moim niepodważalnie największym hobby od 30 lat jest żeglarstwo, jednakże każdego dnia staram się uprawiać także inne sporty – pływanie od 30 lat, koszykówkę od 25 lat, biegi od 20 lat, jazdę na rowerze od 15 lat, squash od 10 lat czy wspinanie na ściance od 5 lat.

Od strony zawodowej to nauczanie i szkolenie innych osób jest dla mnie największą pasją. Nie stoję w miejscu, cały czas wprowadzam innowacyjne metody do swojego nauczania po to, aby osoby korzystające z moich usług zyskały jak najwięcej, zwłaszcza praktycznych umiejętności.