O nas

Just Health oznacza:

  • zaangażowanie i pasję, którą chcielibyśmy „zarazić” Ciebie,
  • szeroką wiedzę na temat zdrowego trybu życia, którą chcielibyśmy przekazać Tobie,
  • praktyczną znajomość zagranicznych metodologii, dzięki którym nasze spotkania będą przynosiły oczekiwane efekty,
  • chęć i umiejętność wysłuchania Twoich próśb oraz problemów,
  • profesjonalne szkolenia, podczas których większość czasu poświęcamy ćwiczeniom praktycznym, ponieważ wiemy, że to „praktyka czyni mistrza”,
  • nowoczesne oprogramowanie oraz urządzenia najnowszych technologii.

Nasi specjaliści to:

 

Hania Juchniewicz-Zbroja

– w 2022 na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym obroniła tytuł doktorski z wyróżnieniem ze względu na to, że jej praca charakteryzowała się niezwykłą wnikliwością naukową, a piśmiennictwo było godne co najmniej habilitacji
– magister nauk medycznych Odżywianie Człowieka ze specjalnością Otyłość i Kontrola Wagi Uniwersytetu Glasgow
– absolwentka kierunku Sportowej Biomedycyny na Uniwersytecie Dundee w Wielkiej Brytanii
– Profesjonalny Trener Personalny (REPs – level 3)
– Instruktor Aktywności Fizycznej ze specjalnością Nowotwór a Rehabilitacja Ćwiczeniami (REPs – level 4)

Kilka słów od Hani
Chciałabym rozwinąć promocję zdrowego trybu życia w Polsce, a w szczególności w Szczecinie. Uważam, że w tym regionie zbyt małą uwagę poświęca się profilaktyce medycznej.  Studia za granicą, uświadomiły mi, że dieta i ćwiczenia są nie tylko doskonałą profilaktyką zdrowotną, ale również są bardzo efektywną metodą leczenia wielu chorób. Swoją wiedzę oraz doświadczenie chciałabym przekazać właśnie Tobie. 

W Wielkiej Brytanii, sektor indywidualnego doradztwa żywieniowego oraz aktywności fizycznej jest znacznie bardziej rozwinięty oraz rozpowszechniony. Wzorce opracowane dla profesjonalistów są na dużo wyższym poziomie, jak również są bardziej zaawansowane. Dzięki studiom za granicą miałam okazję poznać te innowacyjne metody. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zapoznałam się z zagranicznymi wzorcami udzielania porad, jak również zaznajomiłam się z najnowszymi trendami z dziedziny promowania zdrowego trybu życia.

Posiadam wiedzę nie tylko o podstawowych zagadnieniach takich jak: anatomia, fizjologia i metabolizm człowieka, ale również znam zasady treningu w chorobie i podstawy trenerstwa, psychologię sportu, farmakologię w sporcie oraz regulację wykorzystywania energii i tlenu. Wiedza ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej treningi układane przeze mnie są profesjonalne, bezpieczne i skuteczne. Znajomość tematów z tak szerokiego zakresu sprawia, że zdaję sobie sprawę z konsekwencji złej postawy człowieka podczas wykonywania ćwiczeń z obciążeniem oraz złego doboru ćwiczeń dla osób z problemami zdrowotnymi. Ponadto dzięki obszernej wiedzy na temat metabolizmu i fizjologii człowieka, w pełni rozumiem  procesy zachodzące w organizmie wskutek ćwiczeń fizycznych. Fakt ten jest bardzo istotny w doborze efektywnego planu treningowego. Nie uważam jednak, żebym wiedziała już wszystko… Według mnie, osoba dbająca o zdrowie innych powinna cały czas „być na bieżąco” i zdobywać coraz to nową wiedzę. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi diagnostyki funkcjonalnej i medycyny fizykalnej.

Doświadczenie zawodowe w Instytucie Sportu i Ćwiczeń w Dundee utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chciałabym pracować zawodowo. Zdobyłam praktyczne umiejętności prowadzenia treningów personalnych, udzielania porad dotyczących poprawnej techniki ćwiczeń. Prowadziłam również grupowe zajęcia fitness dla kobiet z rakiem piersi, osób z cukrzycą oraz dla pacjentów z problemami układu krążenia. Trening jest dla mnie świetną zabawą i odpoczynkiem, ale przede wszystkim  jest moim sposobem na życie.

Obecnie poza praktyczną działalnością zawodową, prowadzę zajęcia dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będących na kierunku Fizjoterapia. Myślę, że jest to najlepszy dowód na to, że pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki Twojej decyzji umówienia się na wizytę w Just Health zyskam możliwość przekazania jej również Tobie!

 

Maria Płuciennik-Trytek 

– magister Dietetyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
– absolwentka studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu
– specjalista przyjazny insulinoopornym, posiada certyfikat School of Insulinresistance Therapy (SOIT)
– regularnie poszerza swoją wiedzę na kursach doszkalających

Kilka słów od Marii
Pozwól, że się przedstawię…
Nazywam się Maria i jestem dietetykiem, dyplom zdobyłam na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Swoją wiedzę stale poszerzam na konferencjach, kursach i szkoleniach. Doświadczenie zdobyłam odbywając praktyki studenckie na oddziałach szpitalnych, w gabinetach dietetycznych oraz poprzez pracę z pacjentami. Promuje zdrow(sze)e podejście do zdrowego stylu życia.

Kieruję się zasadą – lepiej zapobiegać niż leczyć. Wprost mówię o tym, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to przywilej, a nie smutny obowiązek. Wierzę, że metoda małych kroczków zaprowadzi Cię dalej niż skok na głęboką wodę. Mam elastyczne podejście do diety i chciałabym odczarować zero-jedynkowy stosunek do zdrowego stylu życia.

Prywatnie jestem samozwańczym biegaczem. Kilka lat temu adoptowałam psa po wypadku i dzięki dobrej rehabilitacji teraz wspólnie biegamy półmaratony. Lubię smacznie zjeść, podróżować i szwendać się po górach, o każdej porze roku.
Choć boję się wody i mam lęk wysokości na paralotni latałam nad morzem… i Ciebie zapraszam, do wyjścia ze strefy komfortu i podjęcia próby o zdrowszą wersję siebie! Wiem, że czasem można się pozytywnie zaskoczyć.

 

 

 

Klaudia Senkowska

– Fizjoterapeutka, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
– certyfikowana Masażystka
– Trenerka personalna
– Instruktor Fitness z licznymi kursami w tym PFS Aerobics & Step Instructor, PFS Aerobics Choreography Instructor, PFS Total Body Conditioning, PFS Stretching Instructor, PFS Step & Shape, CPF Pilates, Power Jump
PSA Podstawy Dietetyki Sportowej
– Absolwentka kierunku Biotechnologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Kilka słów od Klaudii
Zawsze chciałam leczyć. Moje życie potoczyło się tak, że zostałam trenerką oraz fizjoterapeutką. Dzięki temu mogę leczyć ruchem. Jak powiedział jeden z twórców polskiej medycyny – Wojciech Oczko: “Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy wszystkie lekarstwa razem wzięte nigdy nie zastąpią ruchu”. Głęboko w to wierzę i chcę pomagać ludziom we wszelkich dysfunkcjach, bólu, kształtowaniu sylwetki oraz w pozbyciu się nadprogramowych kilogramów.

Stale poszerzam swoją wiedzę, dużo czytam. W najbliższym czasie planuję wiele kursów, aby moja pomoc miała jeszcze większą siłę. Doświadczenie zdobyłam w wielu siłowniach, klubach fitness, na szpitalnych oddziałach oraz w gabinetach fizjoterapeutycznych.

Prywatnie uwielbiam podróżować i uczyć się języków obcych. Najbardziej lubię czytać książki, słuchać muzyki, oglądać seriale i jeździć na rolkach. Mam na koncie dwa półmaratony biegowe i chcę więcej. Jestem “mamą” dwóch słodkich króliczych adopciaków. Latem uprawiam windsurfing. Nie lubię siedzieć, wszędzie mnie pełno…

 

Dawid Zbroja

Trener personalny
Nauczyciel Pływania i Ratownik Wodny
Organizator czasu dla dzieci
Trener w Klubie Sportowym Dobra Marina
Szkoleniowiec Just Health
Pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego
Ratownik Medyczny na OIOM’ie, w Pogotowiu Ratunkowym oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Kilka słów od Dawida
Nauczam od roku 1999, zaś ratuję życie od 2001. Cztery lata pracowałem w brytyjskiej służbie zdrowia, najpierw jako opiekun medyczny, później jako lider zajęć aktywnych. To właśnie tam zdałem egzaminy na ratownika wodnego i nauczyciela pływania. Dzięki tym kwalifikacjom na terenie nowoczesnych kompleksów sportowych w Wielkiej Brytanii zdobyłem doświadczenie w nauczaniu pływania. Wtedy poznałem również metody i tajniki szkoleniowe w krajach zachodnich. Dzięki tej wiedzy szkolenia, które oferuje Just Health są odmienne od tych, które zwykliście doświadczać. Nawet Pierwszą Pomoc, która jest ciężkim, ale koniecznym do przypominania tematem, przekazujemy w sposób usystematyzowany, łatwy i bardzo ciekawy.

Aktywność fizyczna i jej propagowanie są w moim życiu nieodłączne, zaś energię i pozytywne nastawienie staram się zaszczepić każdemu, kogo spotkam na swojej drodze. Życie i praca za granicą nauczyły mnie odpowiedniego stopniowania trudności, przeplatania teorii z zabawą, jak również profesjonalizmu oraz otwartości.

W 2008 roku wróciłem do Polski i zacząłem pracować jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jak również prowadzić szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy oraz zacząłem trenować żeglarstwo z dziećmi. Na sukcesy moich podopiecznych nie trzeba było długo czekać – zdobyli oni Mistrzostwa Wojewódzkie, Mistrzostwa Międzywojewódzkie i Wicemistrzostwo Polski.

Moim niepodważalnie największym hobby od 30 lat jest żeglarstwo, jednakże każdego dnia staram się uprawiać inne sporty – pływanie od 30 lat, koszykówkę od 25 lat, biegi od 20 lat, jazdę na rowerze od 15 lat, squash od 10 lat czy wspinanie na ściance od 5 lat.

Od strony zawodowej to nauczanie i szkolenie innych osób jest dla mnie największą pasją. Nie stoję w miejscu, cały czas wprowadzam innowacyjne metody do swojego nauczania po to, aby osoby korzystające z moich usług zyskały jak najwięcej, zwłaszcza praktycznych umiejętności.

 

 

Oskar Krzyżostaniak

Fizjoterapeuta, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Technik Masażysta, Zachodniopomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie
– ukończył liczne kursy w tym terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych, pinoterapia, testy kliniczne w fizjoterapii czy masaż tkanek głębokich

Kilka słów od Oskara
Fizjoterapia interesowała mnie już od czasów liceum i tak zostało do dziś. XXI wiek niesie za sobą nowe problemy zdrowotne w społeczeństwie. Siedzący tryb życia, brak czasu na aktywność fizyczną sprawiają, że grono pacjentów bólowych się powiększa. Moja praca idealnie się wpisuję w tą problematykę, dzięki czemu mogę pomagać zwalczać ból oraz pokazywać jak prawidłowo trenować.

Moich pacjentów zawsze traktuję holistycznie. Staram się znaleźć przyczynę zgłaszanych dolegliwości oraz jak najszybciej załagodzić objawy. Dodatkowo, uważam że najważniejszy jest ruch, przez co zachęcam do aktywności fizycznej oraz pokazuje i wyjaśniam jak prawidłowo ćwiczyć, aby rehabilitacja była skuteczna.

Moja praktyka fizjoterapeutyczna nie zamka się jedynie w gabinecie. Pracuję również z piłkarzami. Jestem z nimi na meczach i  treningach, a w momencie kontuzji oraz incydentu bólowego, szybko zaczynamy pracę, aby jak najszybciej mógł zawodnik wrócić do gry bez bólu, w pełnej sprawności fizycznej.

Na koniec dodam, że nie zamierzam bazować wyłącznie na zdobytej dotychczas wiedzy, jednakże nieustanie sięgać po nowe informacje, protokoły lecznicze, aby ciągle być na bieżąco w dziadzienie fizjoterapii. Dodatkowo rozwijam się uczestnicząc w szkoleniach z zakresu fizjoterapii, aby móc jak najlepiej pomagać pacjentom.