O nas

Just Health oznacza:

 • zaangażowanie i pasję, którą chcielibyśmy „zarazić” Ciebie;
 • szeroką wiedzę na temat zdrowego trybu życia, którą chcielibyśmy przekazać Tobie;
 • praktyczną znajomość zagranicznych metodologii, dzięki którym nasze spotkania będą przynosiły oczekiwane efekty;
 • chęć i umiejętności wysłuchania Twoich próśb oraz problemów;
 • profesjonalne szkolenia podczas których, większość czasu poświęcamy ćwiczeniom praktycznym, ponieważ wiemy, że to „praktyka czyni mistrza”;
 • nowoczesne oprogramowanie oraz urządzenia najnowszych technologii.

Nasi specjaliści to:

dietetyk i trener personalny Hania Juchniewicz
coach Gosia Olewnik
fizjoterapeuta i masażysta Sebastian Tomaszewski
ekspert od zapewniania dzieciom dobrej zabawy oraz ratownik medyczny  Dawid Zbroja

Hania Juchniewicz

 • Doktorantka Zakładu Diagnostyki Funkcjonalnej i Medycyny Fizykalnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
 • Magister nauk medycznych Odżywianie Człowieka ze specjalnością Otyłość i Kontrola Wagi Uniwersytetu Glasgow
 • Absolwentka kierunku Sportowej Biomedycyny na Uniwersytecie Dundee w Wielkiej Brytanii
 • Profesjonalny Trener Personalny (REPs – level 3)
 • Instruktor Aktywności Fizycznej ze specjalnością Nowotwór a Rehabilitacja Ćwiczeniami (REPs – level 4)
 • Certyfikowany masażysta z licznymi kursami doszkalającymi
Kilka słów od Hani
Chciałabym rozwinąć promocję zdrowego trybu życia w Polsce, a w szczególności w Szczecinie. Uważam, że w tym regionie zbyt małą uwagę poświęca się profilaktyce medycznej.  Studia za granicą, uświadomiły mi, że dieta i ćwiczenia są nie tylko doskonałą profilaktyką zdrowotną, ale również są bardzo efektywną metodą leczenia wielu chorób. Swoją wiedzę oraz doświadczenie chciałabym przekazać właśnie Tobie. 

W Wielkiej Brytanii, sektor indywidualnego doradztwa żywieniowego oraz aktywności fizycznej jest znacznie bardziej rozwinięty oraz rozpowszechniony, dlatego też wzorce opracowane dla profesjonalistów są na dużo wyższym poziomie, jak również są bardziej zaawansowane. Dzięki studiom za granicą miałam okazje poznać te innowacyjne metody. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zapoznałam się z zagranicznymi wzorcami udzielania porad, jak również zaznajomiłam się z najnowszymi trendami z dziedziny promowania zdrowego trybu życia.

Posiadam wiedzę nie tylko o podstawowych zagadnieniach takich jak anatomia, fizjologia i metabolizm człowieka, ale również znam zasady treningu w chorobie i podstawy trenerstwa, psychologię sportu, farmakologię w sporcie oraz regulację wykorzystywania energii i tlenu. Wiedza ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej treningi układane przeze mnie są profesjonalne, bezpieczne, jak również skuteczne. Znajomość tematów z tak szerokiego zakresu sprawia, że zdaję sobie sprawę z konsekwencji złej postawy człowieka podczas wykonywania ćwiczeń z obciążeniem oraz złego doboru ćwiczeń dla osób z problemami zdrowotnymi. Ponadto dzięki obszernej wiedzy na temat metabolizmu i fizjologii człowieka, w pełni rozumiem  procesy zachodzące w organizmie wskutek ćwiczeń fizycznych. Fakt ten jest bardzo istotny w doborze efektywnego planu treningowego. Nie uważam jednak, żebym wiedziała już wszystko… Według mnie, osoba dbająca o zdrowie innych powinna cały czas „być na bieżąco” i zdobywać coraz to nową wiedzę. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi diagnostyki funkcjonalnej i medycyny fizykalnej.

Doświadczenie zawodowe w Instytucie Sportu i Ćwiczeń w Dundee utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chciałabym pracować zawodowo. Zdobyłam praktyczne umiejętności prowadzenia treningów personalnych, udzielania porad dotyczących poprawnej techniki ćwiczeń. Prowadziłam również grupowe zajęcia fitness dla kobiet z rakiem piersi, osób z cukrzycą oraz dla pacjentów z problemami układu krążenia. Trening jest dla mnie świetną zabawą i odpoczynkiem, ale podstawowo jest moim sposobem na życie.

Obecnie poza praktyczną działalnością zawodową, prowadzę zajęcia dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będących na kierunku Dietetyka. Myślę, że jest to najlepszy dowód na to, że pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki Twojej decyzji umówienia się na wizytę w Just Health zyskam możliwość przekazania jej również Tobie!

 

Gosia Olewnik

 • Coach ICF
 • Trener metody Points of You
 • Inspirator
 • Absolwentka ekonomii i psychologii zarządzania

Kilka słów od Gosi

Kolekcjonuję wspomnienia…

Pamiętam mój pierwszy wyjazd do Anglii w czasie liceum. Sama przez 3 tygodnie. Wrzucona w inność. Tak się czułam, ale  właśnie to doświadczenie otworzyło mi głowę. Wtedy zrozumiałam, jak ważna jest otwartość na ludzi. Jak dużo można się nauczyć od innych. Do dziś zapach tostów przypomina mi o tym przełomowym wyjeździe.

Jestem coachem.

Moje życie to śmiech, łzy, radość, smutek, wrażliwość, odwaga… mogłabym tak dłużej.

Jestem trenerem metody Points of You, której uczyłam się (z nieskrywaną skromnością) od samych twórców z Izraela.

Jestem wariatką, której mało rzeczy jest w stanie przeszkodzić w realizacji celu.

Jestem mamą...

Jestem ciągle w biegu, dosłownie też. Moją pasją jest bieganie. Gdy biegam po parku, resetuję głowę. Lubię ten czas bycia sama ze sobą.

Uwielbiam przewodzić, kreować, lepić, scalać zespoły. Bycie liderem szczecińskiego zespołu Socatots to ogromna przyjemność.

Uważam, że relacje są najważniejsze. Reszty można się nauczyć.

Pokazuję własnym przykładem, że autentyczność może nie jest łatwa, ale jest moja. Każdy ma prawo, by odkryć swoją… i żyć po swojemu.

Zapraszam Cię już teraz do kontaktu ze mną!

 

 

 

Sebastian Tomaszewski

 • Dyplomowany fizjoterapeuta Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie
 • Technik masażysta Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Szczecinie
 • Trener personalny akredytowany przez ProFi Fitness School (REPs – level 3)
 • Certyfikowany Instruktor fitness
 • Instruktor Kettlebell Workout (IFAA Poland)
 • Instruktor Pilates (ProFi Fitness School)
Kilka słów od Sebastiana

Moje zamiłowanie do sportu trwa od 16-ego roku życia. Moja pasja, ciężka praca i wytrwałość doprowadziły do bycia wielokrotnym medalistą w wyciskaniu sztangi, w trójboju siłowym oraz w rzucie oszczepem. Pierwsze kroki w tych dziedzinach sportowych stawiałem u boku Mistrza Polski Mariusza Rufkiewicza. Chcąc rozwijać sporty siłowe przyczyniłem się do powstania stowarzyszenia „RUFIAN TEAM” DRAWSKO POMORSKIE i stałem się jego głównym współzałożycielem. Posiadam liczne certyfikaty i szkolenia m.in. pilates, instruktor kettlebell, gym instruktor, personal trainer takich szkół jak IFAA czy ProFi Fitness School. Moja pasja stała się ukierunkowaniem zawodowym, dzięki czemu z chęcią pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności w tych dziedzinach.

 

Dawid Zbroja

   • Organizator czasu dla dzieci
   • Szkoleniowiec Just Health
   • Trener w Klubie Sportowym Dobra Marina
   • Nauczyciel Pływania i Ratownik Wodny
   • Pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego
   • Ratownik Medyczny na OIOM’ie, w Pogotowiu Ratunkowym oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
Kilka słów od Dawida
Nauczam od roku 1999, zaś ratuję życie od 2001. Cztery lata pracowałem w brytyjskiej służbie zdrowia, najpierw jako opiekun medyczny, później jako lider zajęć aktywnych. To właśnie tam zdałem egzaminy na ratownika wodnego i nauczyciela pływania. Dzięki tym kwalifikacjom na terenie nowoczesnych kompleksów sportowych w Wielkiej Brytanii dobyłem doświadczenie w nauczaniu pływania. Wtedy poznałem również metody i tajniki szkoleniowe w krajach zachodnich. Dzięki tej wiedzy szkolenia, które oferuje Just Health są tak odmienne do tych, które zwykliście doświadczać. Nawet Pierwszą Pomoc, która jest ciężkim, ale koniecznym do przypominania tematem, przekazujemy w sposób usystematyzowany, łatwy i bardzo ciekawy.

Aktywność fizyczna i jej propagowanie są w moim życiu nieodłączne, zaś energię i pozytywne nastawienie staram się zaszczepić każdemu, kogo spotkam na swojej drodze. Życie i praca za granicą nauczyły mnie odpowiedniego stopniowania trudności, przeplatania teorii z zabawą, jak również profesjonalizmu oraz otwartości.

W 2008 roku wróciłem do Polski i zacząłem pracować jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jak również prowadzić szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy oraz zacząłem trenować żeglarstwo z dziećmi. Na sukcesy moich podopiecznych nie trzeba było długo czekać – zdobyli oni Mistrzostwa Wojewódzkie, Mistrzostwa Międzywojewódzkie i Wicemistrzostwo Polski.

Moim niepodważalnie największym hobby od 30 lat jest żeglarstwo, jednakże każdego dnia staram się uprawiać także inne sporty – pływanie od 30 lat, koszykówkę od 25 lat, biegi od 20 lat, jazdę na rowerze od 15 lat, squash od 10 lat czy wspinanie na ściance od 5 lat.

Od strony zawodowej to nauczanie i szkolenie innych osób jest dla mnie największą pasją. Nie stoję w miejscu, cały czas wprowadzam innowacyjne metody do swojego nauczania po to, aby osoby korzystające z moich usług zyskały jak najwięcej, zwłaszcza praktycznych umiejętności.