O nas

Just Health oznacza:

  • zaangażowanie i pasję, którą chcielibyśmy „zarazić” Ciebie,
  • szeroką wiedzę na temat zdrowego trybu życia, którą chcielibyśmy przekazać Tobie,
  • praktyczną znajomość zagranicznych metodologii, dzięki którym nasze spotkania będą przynosiły oczekiwane efekty,
  • chęć i umiejętność wysłuchania Twoich próśb oraz problemów,
  • profesjonalne szkolenia, podczas których większość czasu poświęcamy ćwiczeniom praktycznym, ponieważ wiemy, że to „praktyka czyni mistrza”,
  • nowoczesne oprogramowanie oraz urządzenia najnowszych technologii.

Nasi specjaliści to:

 

Hania Juchniewicz-Zbroja

– Doktorantka Zakładu Diagnostyki Funkcjonalnej i Medycyny Fizykalnej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
– Magister nauk medycznych Odżywianie Człowieka ze specjalnością Otyłość i Kontrola Wagi Uniwersytetu Glasgow
– Absolwentka kierunku Sportowej Biomedycyny na Uniwersytecie Dundee w Wielkiej Brytanii
– Profesjonalny Trener Personalny (REPs – level 3)
– Instruktor Aktywności Fizycznej ze specjalnością Nowotwór a Rehabilitacja Ćwiczeniami (REPs – level 4)

Kilka słów od Hani
Chciałabym rozwinąć promocję zdrowego trybu życia w Polsce, a w szczególności w Szczecinie. Uważam, że w tym regionie zbyt małą uwagę poświęca się profilaktyce medycznej.  Studia za granicą, uświadomiły mi, że dieta i ćwiczenia są nie tylko doskonałą profilaktyką zdrowotną, ale również są bardzo efektywną metodą leczenia wielu chorób. Swoją wiedzę oraz doświadczenie chciałabym przekazać właśnie Tobie. 

W Wielkiej Brytanii, sektor indywidualnego doradztwa żywieniowego oraz aktywności fizycznej jest znacznie bardziej rozwinięty oraz rozpowszechniony. Wzorce opracowane dla profesjonalistów są na dużo wyższym poziomie, jak również są bardziej zaawansowane. Dzięki studiom za granicą miałam okazję poznać te innowacyjne metody. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii zapoznałam się z zagranicznymi wzorcami udzielania porad, jak również zaznajomiłam się z najnowszymi trendami z dziedziny promowania zdrowego trybu życia.

Posiadam wiedzę nie tylko o podstawowych zagadnieniach takich jak: anatomia, fizjologia i metabolizm człowieka, ale również znam zasady treningu w chorobie i podstawy trenerstwa, psychologię sportu, farmakologię w sporcie oraz regulację wykorzystywania energii i tlenu. Wiedza ta ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niej treningi układane przeze mnie są profesjonalne, bezpieczne i skuteczne. Znajomość tematów z tak szerokiego zakresu sprawia, że zdaję sobie sprawę z konsekwencji złej postawy człowieka podczas wykonywania ćwiczeń z obciążeniem oraz złego doboru ćwiczeń dla osób z problemami zdrowotnymi. Ponadto dzięki obszernej wiedzy na temat metabolizmu i fizjologii człowieka, w pełni rozumiem  procesy zachodzące w organizmie wskutek ćwiczeń fizycznych. Fakt ten jest bardzo istotny w doborze efektywnego planu treningowego. Nie uważam jednak, żebym wiedziała już wszystko… Według mnie, osoba dbająca o zdrowie innych powinna cały czas „być na bieżąco” i zdobywać coraz to nową wiedzę. Obecnie jestem w trakcie studiów doktoranckich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, dzięki czemu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności z zakresu między innymi diagnostyki funkcjonalnej i medycyny fizykalnej.

Doświadczenie zawodowe w Instytucie Sportu i Ćwiczeń w Dundee utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to dziedzina, w której chciałabym pracować zawodowo. Zdobyłam praktyczne umiejętności prowadzenia treningów personalnych, udzielania porad dotyczących poprawnej techniki ćwiczeń. Prowadziłam również grupowe zajęcia fitness dla kobiet z rakiem piersi, osób z cukrzycą oraz dla pacjentów z problemami układu krążenia. Trening jest dla mnie świetną zabawą i odpoczynkiem, ale przede wszystkim  jest moim sposobem na życie.

Obecnie poza praktyczną działalnością zawodową, prowadzę zajęcia dla studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego będących na kierunku Fizjoterapia. Myślę, że jest to najlepszy dowód na to, że pragnę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki Twojej decyzji umówienia się na wizytę w Just Health zyskam możliwość przekazania jej również Tobie!

 

Maria Płuciennik 

– Magister Dietetyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
– Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu
– Regularnie poszerza swoją wiedzę na kursach doszkalających

Kilka słów od Marii
Pozwól, że się przedstawię…
Nazywam się Maria i jestem dietetykiem, dyplom zdobyłam na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu.

Swoją wiedzę stale poszerzam na konferencjach, kursach i szkoleniach. Doświadczenie zdobyłam odbywając praktyki studenckie na oddziałach szpitalnych, w gabinetach dietetycznych oraz poprzez pracę z pacjentami. Promuje zdrow(sze)e podejście do zdrowego stylu życia.

Kieruję się zasadą – lepiej zapobiegać niż leczyć. Wprost mówię o tym, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to przywilej, a nie smutny obowiązek. Wierzę, że metoda małych kroczków zaprowadzi Cię dalej niż skok na głęboką wodę. Mam elastyczne podejście do diety i chciałabym odczarować zero-jedynkowy stosunek do zdrowego stylu życia.

Prywatnie jestem samozwańczym biegaczem. Kilka lat temu adoptowałam psa po wypadku i dzięki dobrej rehabilitacji teraz wspólnie biegamy półmaratony. Lubię smacznie zjeść, podróżować i szwendać się po górach, o każdej porze roku.
Choć boję się wody i mam lęk wysokości na paralotni latałam nad morzem… i Ciebie zapraszam, do wyjścia ze strefy komfortu i podjęcia próby o zdrowszą wersję siebie! Wiem, że czasem można się pozytywnie zaskoczyć.

 

 

 

Sara Drożdżyńska

Studentka IV roku Psychologii Zdrowia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym
Dyplomowana terapeutka Techniką Bowena
– Ukończone szkolenie z pracy nad realizacją celów, zmianą nawyków oraz stresem u pacjenta
– Ukończony kurs terapii systemowej rodzin
– Skończone wiele kursów z zakresu zaburzeń psychosomatycznych oraz dietoterapii chorób cywilizacyjnych

Kilka słów od Sary
Swoją pracę zaczęłam jeszcze w szkole średniej. Stawiałam wtedy pierwsze kroki w terapii powięziowej. Z czasem moja ciekawość w temacie zdrowia i długowieczności zaczęła rosnąć. Szukając coraz lepszych środków pomocy dla moich pacjentów, zaczęłam zgłębiać tematy fitoterapii, suplementacji i dietetyki, aż w końcu w poszukiwaniu holistycznego ideału, wybrałam psychologię zdrowia na swój kierunek studiów.

Tematy, które najbardziej mnie interesują to psychologia pozytywnaformy radzenia sobie ze stresem, skuteczna motywacja, oraz indywidualne warunki utrzymania zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. 

W moim życiu sport przewijał się od początku szkoły podstawowej. Zaczęłam od karate przez piłkę ręczną, piłkę nożną, taniec ludowy, tenis i pole dance.
Od 16 lat jeżdżę na nartach i planuję w niedalekiej przyszłości zostać instruktorem narciarstwa. Stąd wiem, jak ważne jest wsparcie psychiczneodpowiednia motywacja i zrozumienie, nie tylko dla sportowców, ale i osób w trakcie procesu rehabilitacji czy utrzymaniu diety.

 

Ania Sobczak-Pluta

Magister Fizjoterapii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
Certyfikowany Masażysta z wieloma kursami doszkalającymi
Trener Personalny
– Doświadczenie w fizjoterapii zdobywała m.in. poprzez praktyki w szpitalach klinicznych w Szczecinie oraz w gabinetach fizjoterapeutycznych i w pracy z różnymi pacjentami

Kilka słów od Ani
Dlaczego fizjoterapia? Gdy skończyłam liceum grając w kosza doznałam kontuzji. Dzięki pomocy fizjoterapeuty doszłam do siebie i wtedy pomyślałam, że to jest chyba to chcę w życiu robić – pomagać ludziom dojść do pełnej możliwej sprawności. Nie będąc pewna, trafiłam do szkoły policealnej zdobywając tytuł technika masażu i upewniając się w swojej życiowej ścieżce. Lubię zagłębiać się w tajemnice fizjoterapii, szukać odpowiedzi na trapiące mnie pytania i przede wszystkim przelewać moją wiedzę i doświadczenie na pacjenta.

Uczelnia pokazała mi różne ścieżki rozwoju. Dzięki niej miałam przyjemność pracować z pacjentami z różnymi schorzeniami. Satysfakcja, jaką daje mi pomaganie ludziom w powrocie do funkcjonalności w życiu jest ogromna. Fizjoterapia to taki zawód, w którym nauka się nigdy nie kończy. Chciałabym cały czas pogłębiać swoją wiedzę, abym mogła rehabilitować ludzi zgodnie z najnowszymi metodami i koncepcjami.

Prywatnie uwielbiam mojego psa, książki, dobre seriale, muzykę i oczywiście ruch w każdej postaci. Bardzo lubię sporty zespołowe, ale również jazda na rolkach czy rowerze sprawiają mi nie mniejszą przyjemność.

 

 

Dawid Zbroja

Trener personalny
Nauczyciel Pływania i Ratownik Wodny
Organizator czasu dla dzieci
Trener w Klubie Sportowym Dobra Marina
Szkoleniowiec Just Health
Pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego
Ratownik Medyczny na OIOM’ie, w Pogotowiu Ratunkowym oraz w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Kilka słów od Dawida
Nauczam od roku 1999, zaś ratuję życie od 2001. Cztery lata pracowałem w brytyjskiej służbie zdrowia, najpierw jako opiekun medyczny, później jako lider zajęć aktywnych. To właśnie tam zdałem egzaminy na ratownika wodnego i nauczyciela pływania. Dzięki tym kwalifikacjom na terenie nowoczesnych kompleksów sportowych w Wielkiej Brytanii zdobyłem doświadczenie w nauczaniu pływania. Wtedy poznałem również metody i tajniki szkoleniowe w krajach zachodnich. Dzięki tej wiedzy szkolenia, które oferuje Just Health są odmienne od tych, które zwykliście doświadczać. Nawet Pierwszą Pomoc, która jest ciężkim, ale koniecznym do przypominania tematem, przekazujemy w sposób usystematyzowany, łatwy i bardzo ciekawy.

Aktywność fizyczna i jej propagowanie są w moim życiu nieodłączne, zaś energię i pozytywne nastawienie staram się zaszczepić każdemu, kogo spotkam na swojej drodze. Życie i praca za granicą nauczyły mnie odpowiedniego stopniowania trudności, przeplatania teorii z zabawą, jak również profesjonalizmu oraz otwartości.

W 2008 roku wróciłem do Polski i zacząłem pracować jako ratownik medyczny w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, jak również prowadzić szkolenia w zakresie Pierwszej Pomocy oraz zacząłem trenować żeglarstwo z dziećmi. Na sukcesy moich podopiecznych nie trzeba było długo czekać – zdobyli oni Mistrzostwa Wojewódzkie, Mistrzostwa Międzywojewódzkie i Wicemistrzostwo Polski.

Moim niepodważalnie największym hobby od 30 lat jest żeglarstwo, jednakże każdego dnia staram się uprawiać inne sporty – pływanie od 30 lat, koszykówkę od 25 lat, biegi od 20 lat, jazdę na rowerze od 15 lat, squash od 10 lat czy wspinanie na ściance od 5 lat.

Od strony zawodowej to nauczanie i szkolenie innych osób jest dla mnie największą pasją. Nie stoję w miejscu, cały czas wprowadzam innowacyjne metody do swojego nauczania po to, aby osoby korzystające z moich usług zyskały jak najwięcej, zwłaszcza praktycznych umiejętności.

 

Kamila Pietkiewicz

– Trener personalny
– Instruktorka sekcji SUP w Klubie Sportowym Dobra Marina
– Przedstawicielka firmy SLAM – profesjonalnej odzieży żeglarskiej i sportowej

Kilka słów od Kamili
Sport był ważnym elementem mojego życia. Siatkówka, biegi na 400 i 600 m, skok w dal, rower, rolki. Aktywnie spędzałam wolny czas, ale niestety w którymś momencie mojego życia motywacja zniknęła i długo jej nie było. Stałam się osobą otyłą, osobą bez skutku szukającą swojej drogi. Tak było do momentu, gdy na swojej drodze spotkałam cudownych ludzi, którzy na nowo pokazali mi, że sport i zdrowy tryb życia pozwala być szczęśliwym.
Dzięki swojej ciężkiej pracy, wytrwałości i dążeniu do celu jestem w zupełnie nowym miejscu.

Dlaczego trener personalny? Chcę pomagać ludziom walczyć o swoje zdrowie. Pokazać na własnym przykładzie, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Wystarczy chcieć, a chcieć to móc! 

Aktywności w moim życiu jest teraz bardzo dużo. Pracuję z dziećmi, jako instruktor sekcji SUP w Klubie Sportowym Dobra Marina, wróciłam do biegania i jazdy na rowerze. Stale chcę podwyższać swoje kwalifikacje, aby czerpać z pracy jeszcze więcej przyjemności i wiedzy.

 

 

 

Łukasz Steltmann 

–  Trener Personalny
–  Student filii Gorzowskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia

Kilka słów od Łukasza
Sportem zaraziłem się w szkole podstawowej kiedy zacząłem trenować lekkoatletykę.

Po około czterech latach sport ten poszedł w odstawkę i narodziła się nowa pasja do budowania siły oraz sylwetki. Wszystko to opiewało w mniejsze lub większe kontuzje związane z brakami wiedzy oraz doświadczenia. Na swojej drodze spotkałem kilku fizjoterapeutów, którzy byli dla mnie prawdziwymi magikami.

W ten sposób sam zachciałem zostać takim magikiem i zgłębiać tajniki ludzkiego ciała. W swojej pracy, jako trener oraz przyszły fizjoterapeuta łączę wiedzę z zakresu treningu siłowego, funkcjonalnego, odpowiedniej diagnostyki oraz anatomii, fizjologii i biomechaniki, aby osiągać jak najlepsze rezultaty.

Wieloletnie doświadczenie w obcowaniu z treningiem siłowym nauczyło mnie, że nie jest to tylko przerzucanie żelastwa, ale narzędzie, które odpowiednio wykorzystane może przynieść nam niezliczone korzyści.

Poza tym wszystkim uwielbiam motoryzację, sporty zespołowe takie jak siatkówka czy koszykówka, nowinki technologiczne oraz różnorakie formy aktywności jak jazda na rolkach, longboardzie czy nawet zwykły spacer.