Korzenny aromat świąt będący równocześnie zapachem zdrowia

Cynamon dostępny jest cały rok. Jednak to właśnie w zimowych miesiącach najczęściej sięgamy po tę pięknie pachnącą korzenną przyprawę. Cynamon ma długą i pełną uznania historię zarówno jako przyprawa, jak i jako naturalny środek leczniczy. Po pierwsze jest to świetne źródło manganu, wapnia oraz błonnika pokarmowego. Natomiast z właściwości zdrowotnych szczególnie skorzystają sportowcy, cukrzycy, osoby z uwielbiające słodycze bądź z chorobami układu krwionośnego. Nie zaliczasz się do żadnej z tej grupy? To może chcesz poprawić swoją sprawność umysłową?

Czytaj dalej Korzenny aromat świąt będący równocześnie zapachem zdrowia

Kilka słów o porażeniu nerwu twarzowego

Czy przytrafiło Ci się kiedyś zobaczyć osobę z opadającym kącikiem ust? Albo taką, która nie jest w stanie zamknąć jednego oka, bo powieka odmawia posłuszeństwa? A może nawet zdarzyło Ci się doświadczyć tego na własnej skórze po przebytej grypie czy infekcji bakteryjnej? Prawdopodobnie było to porażenie nerwu twarzowego! Cóż to takiego i skąd się bierze?

Czytaj dalej Kilka słów o porażeniu nerwu twarzowego

Poznaj królową przypraw! Poznaj kurkumę!

Kurkuma, przyprawa z rodziny imbirowatych, swoje działanie prozdrowotne zawdzięcza szczególnie kurkuminie, swojemu głównemu składnikowi, która nadaje jej charakterystyczną żółtą barwę. Stosowana w rejonach indyjskich, skąd się wywodzi, jako środek leczniczy niedający efektów ubocznych (!), używana w wielu celach, między innymi na różnorodne schorzenia wątroby, układu pokarmowego, do złagodzenia bólu menstruacyjnego, a nawet jako środek antydepresyjny.

Czytaj dalej Poznaj królową przypraw! Poznaj kurkumę!

Smagnięcie biczem, smagnięcie bólem…

Czy zdarzyło Ci się kiedyś ulec wypadkowi samochodowemu i boli Cię szyja? Może w wesołym miasteczku kolejka górska, która zbyt gwałtownie zahamowała spowodowała uczucie sztywności w Twoim karku? A może zdarzyło Ci się przez przypadek ominąć stopień zbiegając po schodach i skończyło się to nieprzyjemnym dyskomfortem w odcinku szyjnym kręgosłupa? Jeśli odpowiedź na którekolwiek pytanie jest twierdzące, to prawdopodobnie przytrafiło Ci się „smagnięcie biczem”! Co to takiego? Wejdź i się przekonaj!

Czytaj dalej Smagnięcie biczem, smagnięcie bólem…

Boso… przez życie?

„Załóż kapcie!” słyszy większość dzieci w polskich domach. Może jednak warto pozwolić im chodzić boso? Może nie bez powodu tak bardzo chcą chodzić bez butów i ściągają je przy najbliższej możliwej okazji? Boso można chodzić po podłodze, po dywanie, po piasku i po trawie, po kałużach w letni dzień, po kamieniach, a także po specjalnym„torze przeszkód”. W takim razie czy warto chodzić boso czy też to tylko wybryk dzieci?

Czytaj dalej Boso… przez życie?

Bańka chińska – uniwersalne „lekarstwo”?

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć wam troszkę i opowiedzieć o masażu bańką chińską. Utarło się, że masaż bańką chińską ma jedynie zastosowanie w zwalczaniu cellulitu – ale nic bardziej mylnego!
Owszem jest to doskonałe rozwiązanie żeby pozbyć się niechcianej „pomarańczowej skórki”, ale także sprawdza się w likwidacji bólów kręgosłupa lub dolegliwości mięśniowych. Co to właściwie jest bańka chińska?

Czytaj dalej Bańka chińska – uniwersalne „lekarstwo”?

Dynia może przydać Ci się nie tylko jako ozdoba na Halloween

Zbliża się czas Halloween, a z tym świętem nieodłącznie związana jest dynia. Dynia powinna służyć nam nie tylko jako ozdoba, ale również jako obowiązkowa część naszej diety. Dynia dostarcza nam bardzo dużej ilości karotenów, a więc prekursorów witaminy A oraz silnych przeciwutleniaczy. Chrupanie pestek dyni jest również doskonałą przekąską dostarczającą nam mnóstwa bardzo zdrowych kwasów tłuszczowych. To jednak tylko niektóre z właściwości dyni. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej ile zdrowia może przynieść Ci halloweenowa dynia!

Czytaj dalej Dynia może przydać Ci się nie tylko jako ozdoba na Halloween

„Kolano skoczka” – nie tylko u skoczków

Skończył się sezon wakacyjny, a zaczął sportowy. Wielu z Was na pewno ma nowe postanowienia, że od jesieni „bierze się” za siebie, bo wiadomo, jak to w czasie urlopu – jest tak miło i przyjemnie, nic nie trzeba robić, nic się nie chce robić… Z drugiej strony czas, kiedy dzieci wracają do szkół kojarzy się z ponownym wejściem w okres pracy i obowiązków, a więc i samodyscypliny. Nie od dziś wiadomo, że sport wiąże się z róznego rodzaju kontuzjami i niestety często są one nieuniknione. Jak im zapobiec? I czym jest „kolano skoczka”?

Czytaj dalej „Kolano skoczka” – nie tylko u skoczków