Ciekawostki

Siedzący tryb życia? Za dużo pracy przed biurkiem? Ból pleców? Jest na to rada!

Ze względu na to, że spora część naszego społeczeństwa ma siedzący tryb pracy i często narzeka na bóle kręgosłupa, przedstawimy najbardziej optymalne przygotowanie swojego stanowiska pracy, tak aby Twój układ mięśniowo- szkieletowy był w dobrej formie.

 


Jak wywołać uśmiech na buzi Twojego dziecka jedzącego drugie śniadanie w szkole?

Rozpoczął się kolejny rok szkolny, a więc wszystkie mamy mają pełne ręce roboty. Jedną z codziennych czynności jest przygotowanie drugiego śniadania dla dziecka. Niewątpliwym królem popularności tego posiłku są kanapki. Dwie kromki chleb z szynką wyglądają bardzo mało atrakcyjnie dla naszych pociech. Nic więc dziwnego, że takie kanapki często lądują w koszu lub przynoszone są z powrotem do domu. Jednak kanapka może być ciekawa!

 


Czym jest rozstęp mięśni brzucha?

Bierzemy na tapetę temat ostatnio bardzo popularny, a mianowicie rozstęp mięśnia prostego brzucha. Co ciekawe, może on dotyczyć zarówno kobiet po porodzie, osób intensywnie ćwiczących mięśnie brzucha, jak i osób (częściej mężczyzn) z otyłością brzuszną, szczególnie tych, którzy cierpią na kaszel palacza, bądź mających Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc.

 


Move your body! Move your hips!

Aby mieć ładną sylwetkę, nieskażoną biurowym bezruchem, nie mieć bóli na starość oraz ograniczeń w młodości – rozciągaj swoje biodra! Poznaj proste ćwiczenia na poprawę ruchomości bioder.

 

 


CORE, czyli stabilizacja centralna

Niestety przez nasz obecny tryb życia, gdzie przez większość dnia stoimy lub siedzimy, chyba nie ma osoby, która chociaż raz w życiu nie miała problemu z bolącym kręgosłupem. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć jest na to sposób. Mamy nadzieję, że poprzednie ćwiczenia, które wrzucaliśmy jakiś czas temu już Ci weszły w krew i nie sprawiają wielu trudności.  Czas na kolejną porcję ćwiczeń stabilizacji centralnej „core”!

 


CORE, czyli lek na nieprawidłową postawę

Niestety przez nasz obecny tryb życia, gdzie przez większość dnia stoimy lub siedzimy, chyba nie ma osoby, która chociaż raz w życiu nie miała problemu z bolącym kręgosłupem. W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć jest na to sposób. Poznaj go już teraz!

 

 


TOS, czyli Zespół Górnego Otworu Klatki Piersiowej

Czy zdarza Ci się odczuwać drętwienie, osłabienie lub ból ręki? Zauważasz, że Twoja ręka zmienia kolor na kredowobiały lub sinoniebieski? Staje się chłodna albo obrzęknięta? Te specyficzne objawy mogą wskazywać na Zespół Górnego Otworu Klatki Piersiowej, z ang. Thoracic Outlet Syndrome (TOS). Z tego artykułu dowiedz się co to jest TOS oraz jak sobie z nim radzić.

 


Czerwony, soczysty i z dużą ilością czarnych pestek – to może być tylko arbuz

Lato, gorąc, słoneczko… Masz ochotę na coś soczystego, orzeźwiającego i zdrowego? Sięgnij po porządny kawałek schłodzonego arbuza! To nie tylko doskonały sposób na nawodnienie organizmu, ale również przynosi wiele korzyści zdrowotnych! Zmniejsza akumulacje tkanki tłuszczowej, poprawia pracę mięśni i zmniejsza ich bolesność, zapobiega chorobom serca, ma działanie przeciwzapalne, jest silnym antyoksydantem, poprawia wygląd skóry.

 


Kombinacje przynoszące najwięcej korzyści: zielona herbata & cytryna

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieskończone możliwości łączenia różnych produktów spożywczych. W supermarketach dostępne są nie tylko regionalne i sezonowe produkty, ale również i te zagraniczne, egzotyczne. Dzięki temu nasza kuchnia z pewnością staje się różnorodna i ciekawa, trzeba jednak pamiętać, że jedzenie oddziałuje na siebie wzajemnie, wpływając na biodostępność minerałów i witamin.

 


Niedoceniany przez nas narząd, czyli przepona

Przepona poprzez swoje rozległe przyczepy łączy się z wieloma narządami i strukturami. Jeśli jej praca zostanie zaburzona, wówczas dolegliwości mogą występować nawet w odległych miejscach w naszym ciele. Jednak przeponę możesz samodzielnie ćwiczyć w domu! Dowiedz się już teraz jak to zrobić.

 


Prawidłowe nawodnienie kluczem do dobrego samopoczucia, zdrowia i pięknego wyglądu

Prawidłowe nawodnienie jest bardzo ważne dla funkcjonowania organizmu. W końcu ciało ludzkie to przede wszystkim woda. Jako dzieci mamy jej aż 75%, następnie wraz z wiekiem zawartość wody maleje. U młodego, dorosłego człowieka woda stanowi 60%.  Dbanie o prawidłowy balans płynów jest niezmiernie ważne. Tutaj znajdziesz odpowiedzi na pytania ile pić, co najlepiej pić, czy na pewno jest to woda mineralna i co jeść, aby zwiększyć swoje nawodnienie.

 


Dieta Twojego dziecka na 6-stkę! część 2

Dzień Dziecka! Hura! Dzisiaj każdy może poszaleć i troszkę się pobawić – w końcu każdy z nas jest dzieckiem! Niemniej jednak wśród czytelników na pewno znajdą się rodzice, którzy całkiem na poważnie chcą zadbać o zdrowe żywienie swoich pociech. Dlatego też przedstawiam drugą część porad jak utrzymać dietę dziecka na 6-stkę!

 


Noszenie torebki, zdrowe czy niezdrowe?

Zastanawiałaś się kiedyś, jaki wpływ ma noszenie torebki na twoje zdrowie? Pytanie może brzmi groźnie, ale zastanów się, ile waży Twoja torebka? Zdarza Ci się ból kręgosłupa, barku, czasem głowy? Tak, tak, to wszystko może być za sprawą naszej nieodłącznej torebki.

 


Kombinacje przynoszące najwięcej zdrowia: wołowina & rozmaryn

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieskończone możliwości łączenia różnych produktów spożywczych. W supermarketach dostępne są nie tylko regionalne i sezonowe produkty, ale również i te zagraniczne, egzotyczne. Dzięki temu nasza kuchnia z pewnością staje się różnorodna i ciekawa, trzeba jednak pamiętać, że jedzenie oddziałuje na siebie wzajemnie, wpływając na biodostępność minerałów i witamin.

 


Nowy trend w fizjoterapii – poznajcie terapię wisceralną!

Wszystkie narządy są mocno ze sobą powiązane za pomocą struktur więzadłowych, układu nerwowego, czy powięzi. Jeśli jakiś narząd ulega dysfunkcji, wpływa na pracę pozostałych narządów. Czy wiesz zatem, że żylaki mogą powstawać od nieprawidłowej pracy wątroby, a ból lewego barku od zaburzonej pracy żołądka? W takich przypadkach warto zastosować terapię wisceralną, o której dowiesz się więcej z tego artykułu!

 


Blizna po cięciu cesarskim, czyli wróg kobiety

Czy wiesz, że blizna po cesarce może powodować omdlenia, mrowienia w kończynach, bóle kręgosłupa, bóle głowy, a nawet nawracające zapalenia pęcherza? Drogie Kobiety, warto zgłębić ten temat!

 

 


Odkryj siłę Majów zamkniętą w malutkich nasionkach chia

Dawno, dawno temu jeszcze zanim Hiszpanie podbili Ameryke Południową, nasiona chia stanowiły główny pokarm w diecie Azteków oraz Majów.  Aztekowie oraz Majowie mielili nasiona na mąkę, tłoczyli olej oraz pili napoje z nasączonych wodą nasion chia. W tamtych czasach chia postrzegana była jako magiczny pokarm ze względu na swoje właściwości ponoszące siłę oraz wytrzymałość fizyczna.  Stąd też wzięła się nazwa tych nasion, gdyż słowo „chia” oznacza „siłę” z języku Majów.

 


Czym jest zespół trzaskającego biodra?

Zdarza Ci się przeskakiwanie w biodrze pojawiające się podczas ruchu zginania i prostowania biodra, niekiedy z towarzyszącym bólem? To może być tzw. zespół trzaskającego biodra. Zobacz, czym może być spowodowany i jak sobie z nim radzić.

 

 


Kilka wskazówek, aby początek pięknej przygody z bieganiem był łatwiejszy

Ładna pogoda, słoneczko świecie, dni są coraz dłuższe… jeżeli do tego dodamy trend bycia fit oraz modę na bieganie, okaże się, że co kilka metrów parkowej ścieżki spotykamy biegaczy. Jedni biegają już od stu lat, a inni dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem. Ci początkujący oczywiście wszystkiego jeszcze nie wiedzą o treningu czy bieganiu, ale czy można określić jakie są najczęstsze błędy biegaczy amatorów?

 


Czym jest masaż tkanek głębokich?

Zapraszamy do naszego gabinetu na masaż tkanek głębokich. Jeśli zmagasz się z przewlekłym uczuciem spiętych mięśni lub odczuwasz ból mięśniowy podczas ćwiczeń, ten masaż może być właśnie dla Ciebie. Zobacz na czym polega i jakie przynosi korzyści.

 

 


Stretching, czyli bardzo ważny element każdego treningu

Drodzy biegacze! Sezon niedługo w pełni, więc czas skupić się na solidnym przygotowaniu. Pewnie każdy z Was wie, że stretching po bieganiu zapobiega kontuzjom. Jednak czy każdy tak naprawdę zdaje sobie sprawę z wagi rozciągania? Czy każdy z Was wie jaki jest mechanizm działania stretchingu?

 


Czy kupowanie jajek od kur karmionych paszą bez GMO ma sens?

Zbliża się Wielkanoc. W każdym koszyku z zakupami znajdą się więc jaja. Niektórzy również zwracają uwagę na fakt, czy jaja pochodzą od kur karmionych paszą bez GMO. No i tu pojawiają się pytania: co to właściwie jest GMO? Czy uprawy GMO są rzeczywiście dla nas szkodliwe? Czy jajo od kury karmionej paszą GMO może być niebezpieczne dla naszego zdrowia? Postaram się więc odpowiedzieć na te i inne pytania.

 


Rwa kulszowa – czym jest i jak sobie z nią radzić?

Rwa kulszowa, którą niektórzy potocznie nazywają „korzonkami” wcale nie musi być związana z kręgosłupem. Poznaj anatomię nerwu kulszowego oraz sprawdź, jakie struktury mogą go uciskać dając typowe objawy „korzonkowe”.

 

 


Klucz do bycia szczęśliwym, to nie przeszkadzać szczęściu!

Jest kilka rzeczy, które są praktycznie 100% gwarancją poprawy Twojego humoru. Czekolada, komedia romantyczna lub dobry mecz przy zimnym piwie. Każdy ma swój sposób na poprawę humoru. Sytuacja nie jest taka prosta, kiedy mowa o osiągnięciu prawdziwego uczucia szczęścia w życiu, ponieważ nie ma uniwersalnej metody. Jednak istnieje mnóstwo przesądów na temat osiągania szczęścia. Przyszedł czas, aby obalić największe mity i stać się szczęśliwym!

 


Shin splints, czyli przeciążenie funkcjonalne wśród biegaczy

Jesteś aktywny fizycznie? Dużo biegasz, chodzisz, grasz w piłkę? Zatem możesz zmagać się z taką dolegliwością, jak ból po przednio- przyśrodkowej części piszczeli, zaczynający się w trakcie treningu, (którego nie da się rozbiegać), bądź po treningu. Z tego artykułu dowiedz się co robić, aby nie doprowadzić do pojawienia się tego bólu!

 


Mikroflora i jej wpływ na naszą osobowość

Na co wpływa nasza mikroflora jelitowa? No cóż… pytanie wydaje się dla mnie dość proste – na wszystko 🙂 Co zawiera się w „tym wszystkim”? Czy na nasz mózg? Na pewno! Czy na nasze zachowanie? Tak! Czy na naszą osobowość? Okazuje się, że również tak! Badanie opublikowane niecały miesiąc temu dostarcza na informacji właśnie na ten temat. Spróbujmy więc dowiedzieć się więcej!

 


Kombinacje przynoszące najwięcej zdrowia: jaja & twaróg

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieskończone możliwości łączenia różnych produktów spożywczych. W supermarketach dostępne są nie tylko regionalne i sezonowe produkty, ale również i te zagraniczne, egzotyczne. Dzięki temu nasza kuchnia z pewnością staje się różnorodna i ciekawa, trzeba jednak pamiętać, że jedzenie oddziałuje na siebie wzajemnie, wpływając na biodostępność minerałów i witamin.

 


Zachowanie dziadków ma negatywny wpływ na zdrowie dzieci

Kochani Dziadkowie, wszyscy wiedzą, że chcecie dobrze dla swoich wnucząt. Zastanówcie się jednak czy przypadkiem, zapewne nieświadomie, nie popełniacie błędów względem swoich pociech. Rodzice, popatrzcie na swoich Rodziców i ich zachowanie w stosunku do Waszych dzieci. Świeżutko opublikowane badanie naukowe bezwzględnie podsumowało wpływ opieki Dziadków na zdrowie Wnucząt.

 


Mięso z probówki – świetlana przyszłość czy początek kłopotów?

Nie od dzisiaj wiadomo, że produkcja mięsa pochłania mnóstwo energii, wymaga ogromnych ilości powierzchni łąk i pól. Generalnie mówiąc szkodzi naszemu środowisku. Jeżeli pojawia się problem, oczywistym jest, że zaczniemy poszukiwać rozwiązań. Jednak czy rozwiązania, nad którymi obecnie pracują naukowcy są dobrymi rozwiązaniami? Hym… zdaje się, że zdania są podzielone…

 


Czy remisja cukrzycy jest możliwa?

Każdego dnia kilkaset osób w Polsce słyszy od swojego lekarza diagnozę cukrzycy typu II.  Z zeszłorocznych danych wynika, że jest ponad 2,17 mln Polaków dotkniętych tą chorobą. Oczywiście trzeba również wziąć pod uwagę ilość osób, które są nieświadome swojego schorzenia, co daje nam liczbę 2,73 mln… Myślę, że każdy w swoim życiu słyszał o niej. Jednak nie każdy wie, że przy odrobinie pracy nad swoim organizmem, całkowita remisja cukrzycy jest możliwa.

 


Kuchnie i kultury świata, czyli ciekawostki zewsząd

Czas wakacji to okres kiedy wielu z nas wyjeżdża za granicę. Urlop jest doskonałą okazją do poznania kultur innych narodów. Oprócz zwiedzania, podziwiania krajobrazów oraz różnego rodzaju zabytków, styczność z nowymi dla nas kuchniami stanowi ważny element każdej podróży. Poznajemy nowe smaki, kompozycje, metody gotowania oraz zwyczaje przy stole. Warto jednak zadbać o to, żeby przez pomyłkę nie popełnić kulturowego faux pas.

 


Kombinacje przynoszące najwięcej zdrowia: botwinka & ciecierzyca

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieskończone możliwości łączenia różnych produktów spożywczych. W supermarketach dostępne są nie tylko regionalne i sezonowe produkty, ale również i te zagraniczne, egzotyczne. Dzięki temu nasza kuchnia z pewnością staje się różnorodna i ciekawa, trzeba jednak pamiętać, że jedzenie oddziałuje na siebie wzajemnie, wpływając na biodostępność minerałów i witamin.

 


Nigdy więcej wymówek! część 2

Koniec roku szkolnego wiąże się dla rodziców dzieci w wieku szkolnym z końcem wielu obowiązków. Nie trzeba wozić dzieci na dodatkowe zajęcia, nie trzeba odrabiać z dziećmi zadań domowych, wreszcie można znaleźć więcej czasu dla siebie! Niemniej jednak jestem pewna, że wiele osób nadal znajdzie ogrom wymówek, aby nadal nie móc znaleźć czasu na przykład na aktywność fizyczną. Czy to jest słuszne podejście? Oczywiście, że nie!

 


Truskawki, truskaweczki, truskawunie… mmm… owocowa pyszność!

Truskawki aż do XIX wieku były produktem ekskluzywnym i tylko najbogatsi mogli pozwolić sobie na delektowanie się słodkością tych czerwonych owoców w kształcie podobnym do serca. Dzisiaj truskawki stały się najbardziej popularnym owocem sezonowym. Zawdzięczają to podstawowo swojemu smakowi. Jednak owoce te mają o wiele więcej do zaoferowania. Zajadaj się więc truskawkami, a już teraz dowiedz się jakie korzyści czerpie z tego Twój organizm!

 


Warzywa i owoce w odpowiedniej ilości w naszej diecie mogą zdziałać cuda!

Sezon na świeże, pachnące, soczyste i pełne witamin i minerałów owoce i warzywa w pełni się rozpoczął! Oczywiście każdy miesiąc obdarowuje nas sezonowymi i pełnowartościowymi owocami i warzywami, ale wiosna wraz z latem dostarcza nam dużą różnorodność i ogromne bogactwo kolorowych „zdrowości”! Można wręcz stać się królikiem i chrupać surowiznę na okrągło! No właśnie ile to tych warzyw i owoców powinniśmy jeść? No i co z tego mamy?

 


Dieta Twojego dziecka na 6-tkę! część 1

Dzień Dziecka! Hura! Dzisiaj każdy może poszaleć i troszkę się pobawić – w końcu każdy z nas jest dzieckiem! Niemniej jednak wśród czytelników na pewno znajdą się rodzice, którzy całkiem na poważnie chcą zadbać o zdrowe żywienie swoich pociech. Dlatego też przedstawiam pierwszą część porad jak utrzymać dietę dziecka na 6-stkę

 


Odpowiadając na popularne pytania: z jakimi nawykami żywieniowymi powinniśmy walczyć?

W naszym codziennym życiu zazwyczaj występuje wiele małych grzeszków, przykładowo podjadanie między posiłkami, które z pozoru są niewinnym pozwoleniem sobie na małe co nieco, a w rzeczywistości powodują, że walka ze zbędnymi kilogramami jest bezskuteczna. Pora więc odpowiedzieć sobie na pytanie z jakimi jeszcze negatywnymi nawykami żywieniowymi powinniśmy walczyć?

 


Nadwaga a zdrowie stóp

Kiedy przychodzi ładna pogoda, nie tylko ubrania zmieniamy, ale również coraz częściej na naszych stopach pojawia się lekkie i odkryte obuwie. Niestety nie każdy z nas tak chętnie wkłada na swoje stopy wygodne sandałki… Wiele osób boryka się z problemami i chorobami stóp, które niejednokrotnie powodują zniekształcenia, zgrubienia skóry lub nieestetyczny wygląd. Pojawia się więc kolejny argument, aby pozbyć się nadwagi, gdyż okazuje się, że nadwaga oraz problemy stóp są bardzo ze sobą powiązane!

 


Majowe bogactwo zdrowia prosto z amarantusa

Maj to miesiąc kiedy w Meksyku niewielkie deszczyki i ciepłe promyki słońca tworzą idealne warunki dla kiełkowania małych ziaren amarantusa, które następnie rozpoczynają swoją wędrówkę ku błękitnemu niebu. Maj to również miesiąc, kiedy szczególna uwaga poświęcana jest podkreśleniu znaczenia i zalet diety bezglutenowej. Pora więc na zdobycie wiedzy na temat smacznego i zdrowego amarantusa!

 


Trening na świeżym powietrzu – zaleta nr 2

Tyle dni wolnego mamy w tegoroczną majówkę, że aż trudno nie wykorzystać go do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Nie próbuj jednak wybrać się na siłownię w te wolne dni! Pamiętaj, że bieżnia nie możne zastąpić leśnej ścieżki, a rower stacjonarny nie jest w stanie równać się z jazdą na rowerze w terenie. Brak Ci motywacji, aby ruszyć się z fotela? Oto zaleta numer dwa treningu na świeżym powietrzu!

 


Kombinacje przynoszące najwięcej zdrowia: wino i migdały

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieskończone możliwości łączenia różnych produktów spożywczych. W supermarketach dostępne są nie tylko regionalne i sezonowe produkty, ale również i te zagraniczne, egzotyczne. Dzięki temu nasza kuchnia z pewnością staje się różnorodna i ciekawa, trzeba jednak pamiętać, że jedzenie oddziałuje na siebie wzajemnie, wpływając na biodostępność minerałów i witamin.

 


Nigdy więcej wymówek! część 1

Ostatnie moje miesiące wypełnione były ogromem pracy, stresu i rzeczy „do zrobienia na wczoraj”… Czy w związku z tym zmniejszyłam ilość moich treningów? Według Michaela Sachs, profesora psychologii sportu i ćwiczeń, dostosowując swoje myślenie, można pokonać każdą przeszkodę. Nawet tą czasową i fakt, że doba ma tylko 24 h. Rozwiązaniem jest nauczenie się unikania wymówek, które uniemożliwiają Ci działanie. Przejęcie kontroli nad treningami pomaga uzyskać kontrolę na swoim życiem. Czas obalić najpopularniejsze wymówki!

 


Pięć zasad na przetrwanie Wielkanocy

Święta powinny być czasem odpoczynku od pracy, relaksu w miłym gronie i odczucia prawdziwej wiosennej aury. Często jednak w praktyce wychodzi zupełnie inaczej… Zamiast relaksacji, nasz organizm czuje się zmęczony ciągłym trawieniem ciężkich potraw. A co z odczuciem wiosny? Jak mamy cieszyć się wiosną spędzając większość dnia przy stole? Czas wprowadzić zmiany na świątecznych talerzach oraz wyjść na spacer, ciesząc się pachnącym wiosną świeżym powietrzem!

 


I co z tymi jajkami? Zdrowe czy nie?

Na słowo Wielkanoc wszystkim pojawiają się przed oczami różnokolorowe skorupki jaj oraz jajka w przeróżnych postaciach kulinarnych. Jajka są bardzo ważnym elementem naszego świątecznego stołu. Pojawia się jednak pytanie czy i jak jajka wpływają na poziom cholesterolu we krwi, a co za tym idzie ryzyko wystąpienia chorób serca. Nadszedł czas stanąć twarzą w twarz z mitami i jednoznacznie określić czy i ile możemy jeść jajek chcąc dbać o własne zdrowie.

 


Piramida zdrowego żywienia, czyli zasady na talerzu

Zapewne ta piramida jest ci doskonale znana. Zasady zdrowego żywienia są bardzo podobne na całym świecie. Podstawą są produkty zbożowe, warzywa i owoce są również bardzo ważne, a następnie mięso, ryby oraz nabiał. Tłuszcze oraz słodycze powinny być ograniczone do minimum. Ale czy na całym świecie piramida zdrowego żywienia wygląda tak samo? Przekonaj się na ile sposobów można przedstawić uniwersalne zalecenia!

 


Trening na świeżym powietrzu – zaleta nr 1

Bieżnia nie możne zastąpić leśnej ścieżki, a rower stacjonarny nie jest w stanie równać się z jazdą na rowerze w terenie. Nie ma na co czekać, dzisiaj mamy Pierwszy Dzień Wiosny, a więc weź swoje buty biegowe i ruszaj na podbój parku oraz napompuj opony swojego roweru, aby stawić czoło leśnym ścieżkom. Brak motywacji, żeby opuścić znaną Ci na pamięć siłownię? Oto zaleta numer jeden treningu na świeżym powietrzu!

 


Czy media mówią prawdę? Jak to jest z tym glutenem i cukrzycą?

Ostatnio natknęłam się w mediach na nagłówek „Mniej glutenu – więcej cukrzycy. Amerykańscy naukowcy z wynikami 30-letnich badań”. Postanowiłam więc sprawdzić co to za ciekawe badania, skąd media ściągnęły taką cudowną informację i na ile przekaz faktów jest rzetelny.

 


Kombinacje przynoszące najwięcej zdrowia: ryba i brokuły

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieskończone możliwości łączenia różnych produktów spożywczych. W supermarketach dostępne są nie tylko regionalne i sezonowe produkty, ale również i te zagraniczne, egzotyczne. Dzięki temu nasza kuchnia z pewnością staje się różnorodna i ciekawa, trzeba jednak pamiętać, że jedzenie oddziałuje na siebie wzajemnie, wpływając na biodostępność minerałów i witamin.

 


Pielęgnacja od środka czyli piękna i młoda skóra

Pamiętaj, że wszystko co jesz staje się częścią Ciebie. Dieta wpływa więc nie tylko na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i całego metabolizmu, ale również dieta ma swoje odzwierciedlenie w wyglądzie zewnętrznym. Dlatego też stan Twojej skóry bezpośrednio zależy od sposobu odżywiania się. Warto więc zadbać  o to, aby Twoje codzienne posiłki dostarczały wszystkich niezbędnych dla zdrowie skóry mikroelementów.

 


Zdrowa wersja pączusiów na Tłusty Czwartek

W Polsce tradycja jedzenia w Tłusty Czwartek pączków, zwanych wtedy pampuchami, sięga XVII wieku. Pampuchy wyrabiane były z mąki pszennej, jednak jadano je nie na słodko, ale obficie okraszone skwarkami. Jeżeli więc tradycja zmienia się i dzisiaj jemy słodkie pączki, to dlaczego nie można by wprowadzić kolejnych zmian?! Jednak tylko razem mających korzyści zdrowotne. Spróbuj więc w tym roku przepysznych i lekkich pączusiów według poniższego przepisu!

 


Odpowiadając na popularne pytania


Jakie są zdrowe widełki utraty wagi?

Czym ryzykujesz, jeżeli będziesz tracić wagę za szybko?

 

 


Kombinacje przynoszące najwięcej zdrowia: kurkuma i czarny pieprz

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieskończone możliwości łączenia różnych produktów spożywczych. W supermarketach dostępne są nie tylko regionalne i sezonowe produkty, ale również i te zagraniczne, egzotyczne. Dzięki temu nasza kuchnia z pewnością staje się różnorodna i ciekawa, trzeba jednak pamiętać, że jedzenie oddziałuje na siebie wzajemnie, wpływając na biodostępność minerałów i witamin.

 


Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? część 3

Wiemy już co i kiedy chcemy osiągnąć, pora więc na realizację. Jak zapewne zdajesz sobie z tego sprawę, zmienianie nawyków życiowych jest niezmiernie trudne. Niejednokrotnie latami ćwiczymy i wyrabiamy w sobie konkretne odruchy. Włóż jak najwięcej energii i motywacji w realizację swoich postanowień. Powstaje jednak pytanie skąd brać tą motywację?

 


Jarmużowe szaleństwa zdrowotne w środku zimy i wczesną wiosną


Nadeszła pora na kilka słów o sezonowych pysznościach, a tym razem będzie to jarmuż. To właśnie w środku zimy i na początku wiosny warzywo to ma najlepszy smak i jest najbardziej wartościowe. Piękne ciemnozielone liście o ziemistym posmaku posiadają więcej substancji odżywczych niż możesz przypuszczać, biorąc pod uwagę jego bardzo niską kaloryczność.

 


Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? część 2


Z poprzedniej części na pewno wiesz już jak dokładnie je sformułować, aby zwiększyć szanse na osiągnięcie sukcesu. Mamy więc określone postanowienie noworoczne. Co dalej? Planowanie! Planowanie jest niezmiernie ważne w procesie zmian. Musisz wyznaczyć nie tylko czas rozpoczęcia ich wprowadzania, ale również w jakim czasie chcesz zobaczyć efekty.

 


Herbata oolong, czyli synonim witalności, zdrowego serca i odchudzania

W tym roku zima zawitała do nas w styczniu, a więc jestem pewna, że w te zimne wieczory kubek ciepłej i rozgrzewającej herbaty pojawia się dłoniach wielu osób.  Jednocześnie styczeń to miesiąc postanowień noworocznych niejednokrotnie związanych z odchudzaniem lub zdrowiem. Jakie więc słowo łączy odchudzanie, zdrowie oraz herbatę? Jest to oolong, czyli herbata czarnego smoka!

 


Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? część 1

Postanowienia noworoczne… Początkowo mamy wiele motywacji, samozaparcia i silnej woli. Czy to wystarczy? Okazuje się, że statystycznie 92% osób poniesie klęskę i nie spełni obietnic danych samemu sobie. Jednak nie przejmuj się, w końcu jest dopiero styczeń, a więc początek Twojej drogi do osiągnięcia sukcesu. Nie musisz stać się jedną z tych osób! Możesz dołączyć do elitarnej grupy 8%!

 


Imbir – świetny nie tylko na rozgrzanie i przeziębienia

Aromatyczny, korzenny i ostry tak krótko można powiedzieć o imbirze. Dodaje wiele smaku i aromatu do azjatyckich potraw, jak również wielu owocowych i warzywnych potraw. W naturalnej medycynie przyprawa ta zasłynęła z właściwości eliminowania wzdęć i gazów, jak również przynoszenia ukojenie i rozluźnienie mięśni układu pokarmowego. Dzisiejsze badania naukowe nie tylko potwierdzają te właściwości, ale także podkreślają rolę przeciwzapalną i antyoksydacyjną.

 


Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne są nieodłącznym elementem styczniowych rozważań nad samym sobą. Zastanawiamy się co osiągnęliśmy w zeszłym roku i co chcielibyśmy poprawić w tym roku. A czy Ty masz już swoją listę zmian? Zobacz jakie postanowienia są najczęstszymi! Sprawdź, a być może zainspirujesz się 🙂