Olej z oregano – Twój sprzymierzeniec

Oregano kojarzy się głównie jako przyprawa. Jednak olejek z niego wytworzony może okazać się wspaniałym prozdrowotnym produktem!

Olej z oregano może być zarówno stosowany wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Świetnie sprawdzi się zarówno w pielęgnacji wymagającej skóry, jak i wspierając organizm w trakcie zakażenia.

wspomaga układ odpornościowy

Jest silnie przeciwdrobnoustrojowy. Może zatem pomóc w walce z zakażeniami, stanowić naturalny antybiotyk.  Olejek z oregano zwalcza patogenny, redukując możliwość ich namnażania. Wspiera mikroflorę jelitową, ograniczając rozwój niechcianych drobnoustrojów.

Może być również stosowany jako dodatek do żywności przedłużający świeżość i zapewniający bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktów.

działa przeciwutleniająco

W jego składzie znajdują się silne związki roślinne o działaniu antyoksydacyjnym – szczególnie karwakrol i tymol.  Ich działanie polega między innymi na zmiataniu wolnych rodników, hamując procesy utleniające w komórce. Wolne rodniki mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie komórek organizmu, powodując ich uszkodzenia lub przyspieszając procesy starzenia się.  Olejek z oregano może tym samym zapobiegać u przedwczesnemu starzeniu się organizmu.

wspiera pielęgnację skóry

Olejek z oregano może wyciszać stany zapalne widoczne na skórze, reguluje również jej budowę i produkcję nowych komórek, poprawiając jej ogólny stan. Dodatkowo może przeciwdziałać i opóźniać procesy starzenia się skóry.