Bańka chińska – uniwersalne „lekarstwo”?

Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć wam troszkę i opowiedzieć o masażu bańką chińską. Utarło się, że masaż bańką chińską ma jedynie zastosowanie w zwalczaniu cellulitu – ale nic bardziej mylnego!
Owszem jest to doskonałe rozwiązanie żeby pozbyć się niechcianej „pomarańczowej skórki”, ale także sprawdza się w likwidacji bólów kręgosłupa lub dolegliwości mięśniowych. Co to właściwie jest bańka chińska?


Jest do odmiana bańki próżniowej (zimnej), która wysysa powietrze pod ciśnieniem, w skutek czego powstaje próżnia. Najczęściej spotkać można bańki wykonane z gumy, ale zdarzają się również szklane bądź bambusowe, wszystkie jednak mają okrągły kształt i zaokrąglone brzegi dzięki czemu mogą bez problemu przyssać się do skóry. Technika tego masażu wzięła się z kultury ludowej, gdzie była wykorzystywana w leczeniu grypy i przeziębienia.
Bańki zmniejszają napięcie mięśniowe, które powoduje np. bóle kręgosłupa, a także uciskanie splotów nerwowych i stopniowe powstawanie dolegliwości całego ciała.
Podsumowując, dzięki masażowi bańką chińską możemy zredukować :
– bóle kręgosłupa
– dolegliwości mięśniowe
– problemy ze stawami
– bóle rożnego pochodzenia miedzy innymi migrenowe bóle głowy
– problemy z ukrwieniem
– cellulit
– rozstępy
– podskórną tkankę tłuszczową
Jak sami widzicie masaż ten ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno lecznicze jak i estetyczne, więc nie czekaj tylko wypróbuj i poczuj się jak nowo narodzony!