Move your body! Move your hips!

Czas zadbać o zapomnianych przez nas stawach, a mianowicie biodrach. Mówi się wiele o kręgosłupie, barkach, o kolanach wręcz na potęgę. A co z biodrami?
Przecież przejmują cały ciężar z górnej partii naszego ciała rozkładając go na kości biodrowe i krzyżową oraz łączące je stawy krzyżowo- biodrowe, które nota bene często lubią się blokować.

Powiem Ci, co może się dziać z naszym ciałem, jeśli nie zadbamy o biodra:
– mogą powstawać zmiany zwyrodnieniowe bioder w wyniku przeciążeń lub braku ruchu,
– może boleć kręgosłup, a dokładniej odcinek lędźwiowy, ponieważ jeśli dojdzie do zablokowania stawu krzyżowo- biodrowego, to ruch przenoszony jest na lędźwia powodując ich przeciążenie,
– płaskostopie i stopa koślawa powstają wskutek ograniczonej rotacji zewnętrznej bioder,
– ból kolan u biegaczy powstaje zazwyczaj w skutek osłabienia mięśnia pośladkowego średniego i przeciążenia mięśnia napinacza powięzi szerokiej.

Oto kilka ćwiczeń, które pomogą Ci rozruszać biodra, poprawić ich ruchomość oraz polepszyć Twoją sylwetkę:
1. Rozciąganie mięśni kulszowo goleniowych (prostowników biodra). Pamiętaj o prostym kręgosłupie. Jeśli nie sięgasz ręką stopy, weź taśmę thera band albo ręcznik.
2. Rozciąganie rotatorów zewnętrznych biodra. Pamiętaj o prostym kręgosłupie. Zrotuj się na tyle, aby poczuć delikatne rozciąganie w pośladku.
3. Rozciąganie mięśnia czworogłowego uda oraz biodrowo- lędźwiowego (zginaczy biodra). Jeżeli nie sięgasz ręką stopy, weź taśmę thera band albo ręcznik.
4. Rozciąganie przywodzicieli biodra. Jeżeli jest Ci ciężko włożyć łokcie między uda, nie rozstawiaj stóp i łokci zbyt szeroko. Pamiętaj o prostym kręgosłupie.

Jedna odpowiedź do “Move your body! Move your hips!”

Możliwość komentowania jest wyłączona.